Odzież żeglarska/Home693 634 325
Osprzęt781 776 394
do kasy suma: 0,00 zł

Amortyzator liny cumowniczej gumowy

AMORTYZATOR LINY CUMOWNICZEJ GUMOWY

AMORTYZATOR CUMY, jest to nic innego jak odpowiednio wyprofilowany elementy z mieszanki gumowej który w zależności od konstrukcji i kształtu można na nim owijać lub przełożyć liną przez otwory powodując jego rozciąganie a w konsekwencji redukcję szarpnięć liny. Ma to ogromne znaczenie dla montowanych na pokładzie okuć, kluz i knag oraz dla trwałości samej liny cumowniczej . Należy jednak pamiętać aby lina cumownicza stanowiła całość. W miejscach gdzie falowanie wody jest bardzo duże stosuje się dwie liny cumownicze. Druga cuma jest luźniejsza i stanowi zabezpieczenie w razie zerwania pierwszej.

AMORTYZATOR GUMOWY CUMY OKRĘCANY

Techniczne rozwiązanie problemów zmniejszenia obciążenia cumy zawsze było wyzwaniem dla inżynierów i producentów amortyzatorów. Przekładało się to na coraz to nowe projekty i rozwiązania techniczne w projektowaniu amortyzatorów do cum. Jedną z takich ciekawych rozwiązań technicznych, jest amortyzator cumy, gdzie linka nie jest przekładana przez amortyzator a owijana wokół rdzenia amortyzatora. Praca liny cumowniczej z amortyzatorem, gdzie cuma jest owijana powoduje że amplituda sił jest bardziej płaska, co w efekcie poprawia wydajność amortyzatora i powoduje generowanie mniejszych napięć i uderzeń na miejsce mocowania lin ( knagi, polery )

AMORTYZATOR CUMY PRZEKŁADANY - DRABINKA

Amortyzatory gumowe liny cumowniczej o konstrukcji drabinki, to bardzo popularne i dobrze rozpoznawalne w żeglarstwie sposoby na unikanie zrywania cum podczas dużego zafalowania i różnicy w poziomie wody. Amortyzator działa w prosty sposób poprzez przewleczenie liny cumowniczej przez amortyzator. Podczas naprężania cumy lina się prostuje, co zmniejsza naprężenia liny i powoduje wydłużanie się cumy. Efektem wydłużenia liny cumowniczej jest zmniejszenie obciążenia knagi cumowniczej, ograniczenie możliwości zerwania cumy.

DOBREJ JAKOŚCI AMORTYZATORY CUM

Najwyższa jakość to klucz do sukcesu, dlatego mieszani gumy do produkcji amortyzatorów są specjalnie przygotowywane do produkcji każdej partii amortyzatorów liny cumowniczej. Dobór odpowiedniej mieszani gumy powoduję wysoką jakość produktu końcowego. Dużą zdolność do przenoszenia obciążeń związanych z pracą cumy. Dużą odporność na ciężkie warunki pracy duże nasłonecznienie i obciążenia a także elastyczność pozwalającą na wielokrotne odkształcenia związane z pracą cumy.

NAJLEPSZE GUMOWE AMORTYZATORY CUMY

Jaki jest amortyzator liny cumowniczej każdy widzi, jednak w sklepie żeglarskim Szopeneria, dostaniecie tylko sprawdzone produkty o wysokiej jakości. Amortyzatory liny pochodzą od sprawdzonych producentów dostarczających produkty z wysokiej jakości gumy mogących przenosić spore obciążenia i amortyzować bardzo efektywnie.

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomaty InPost) już od 200,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium