Odzież żeglarska/Home693 634 325
Osprzęt781 776 394
do kasy suma: 0,00 zł

Instalacja wodna do kamperów i przyczep kempingowych

Każde urządzenie zamontowane w przyczepie kempingowej oraz samochodzie typu bus lub kamper powinno posiadać odpowiednie zasilanie. Kran bez doprowadzonej instalacji wodnej nie będzie działał. Tak samo jak nie będzie działała pompa wody bez odpowiedniego zasilania. Dlatego tak ważne jest doprowadzenia do urządzeń odpowiedniej instalacji o dobranych parametrach i spełniającej wymogi stawiane przed danym urządzeniem. Przed rozpoczęciem projektowania instalacji wodnej powinniśmy poznać jakie będzie musiała spełniać wymogi ; ilość ujęć wody, wielkość zbiornika na wodę, wydajność pompy wody, przekrój instalacji wodnej, ciśnienie nominalne dla poszczególnych elementów. Ten ostatni punkt jest o tyle ważny, że instalacja wodna w przyczepie kempingowej, busie, kamperze jest tak wytrzymała jak jen najsłabsze ogniwo. Nie należy kupować pompy wody o wyższym ciśnieniu wody niż możliwości zamontowanych węży złączek kranów itd. Ponadto do wszystkich prac należy używać węży do wody, złączek przeznaczonych do kontaktu z żywnością jakie oferuje firma JOHN GUEST.

 • Węże i złączki do wody

Stosując odpowiednie węże i złączki John Guest do budowy instalacji wodnej w samochodzie mieszkalnym typu Bus, Buskamper, KamperVan, Foodtruck oszczędzamy na czasie montażu i umożliwiamy szybką modernizację i rozbudowę instalacji wodnej o bojler ciepłej wody wykorzystujący wodę z układu chłodzenia silnika.

 • Bojlery do samochodów bus , kamper

Bojler do kamperów firmy ATI DI MARIANI SRL wykorzystuję gorącą wodę z pracującego silnika podgrzewając ją za pomocą wydajnej wężownicy, a podczas postoju wykorzystuje grzałkę o mocy 550W, 850W lub 1250W. Daje to pełną dowolność źródła ciepła i pewnego rodzaju niezależność. Bojlery do samochodów kempingowych posiadają różną pojemność w zależności od możliwości instalacyjnych i potrzeb użytkowników. Pasują jako zamienniki firm VETUS, TRUMA, ELGENA, ISOTEMP, Quick

 • Pompa wody zanurzeniowa.

Pompa do wody pitnej 12V firm Barwig, Raich działająca na zasadzie przepływu wody. Jest to poma wirnikowa odśrodkowa generująca spory przepływ wody od 10-17 l/min o niskim ciśnieniu do 1 bara. Pompa zanurzeniowa nie posiada możliwości zassania wody. Montaż tego rodzaju pompy polega na zanurzeniu jej w zbiorniku. W celu prawidłowego działania pompy zanurzeniowej instalator powinien połączyć pompę wody przewodem elektrycznym z wylewkami, kranami posiadającymi wyłączniki lub mikrostyk.

 • Ciśnieniowa pompa wody 12V

Ciśnieniowe pompy wody SEAFLO zasilane z akumulatorów 12V potrafią podać odpowiedni dużo wody do instalacji wodnej. System membran zapewnia odpowiednią wydajność i ciśnienie.  Pompy ciśnieniowe same zasysają wodę z wysokości nawet 1 m co daje możliwość montażu powyżej zbiornika wody. Umieszczony na obudowie włącznik ciśnieniowy zapewnia podawanie wody o danym ciśnieniu. W celu poprawy pracy pompy zalecamy montaż naczynia wyrównawczego. Pompy SEAFLO mogą służyć jako zamienniki dla pomp SURFLO, VETUS, DOMETIC, JABSCO, WHALE.

 • Zbiornik wyrównawczy ciśnienia.

Zbiornik - naczynie wyrównawcze redukuje skoki ciśnienia podczas pracy pompy, Obniża ilość cykli włączenia pompy wydłużając jej żywotność. Chroni wyłącznik przed wypaleniem styków.

 • Krany i wylewki do przyczep kempingowych

Krany, wylewki i baterie stosowane w przyczepach kempingowych, samochodach kempingowych, kamperach, kamperVan, dzielimy na dwa rodzaje.Karany przeznaczone o instalacji wodnej z wykorzystaniem pompy ciśnieniowej. Krany wykonane z tworzywa lub stopów metali podobnie jak w domach o nieco lżejszej konstrukcji i mniejszych wymiarów dostosowanych do małych przestrzeni. Drugi rodzaj to krany przeznaczone do instalacji wodnej z wykorzystaniem pompy zanurzeniowej, posiadające włącznik lub mikrostyk

 • Zbiornik wody do samochodu Bus, Kamper

Zbiorniki wody do samochodów powinny być montowane na stabilnych podstawach. w zależności od miejsca montażu można wykorzystać dedykowane do zbiorników do wody mocowania lub wykonać je we własnym zakresie. Zbiorniki do wody wykonane są z polietylenu dopuszczonego do kontaktu z żywnością w zależności od modelu i producenta posiadają możliwość podłączenia węży zasilających, poboru wody i odpowietrzenia. Zbiorniki mogą posiadać otwór do zamontowania czujnika poziomu wody

 • Toalety turystyczne przenośne

Toalety turystyczne chemiczne wykonane z lekkich ale wytrzymałych materiałów zapewniają duży poziom higieny w trakcie wypraw przyczepą kempingową lub na działce. Dostępne w różnych konfiguracjach. Najnowsze modele posiadają elektrycznie zasilaną pompkę wody do spłukiwania. Dwa zbiorniki na wodę. W górnej części na wodę do spłukiwania w dolnej o większej pojemności na fekalia. Toalety Porta Potti posiadają możliwość szybkiego opróżniania poprzez duży i wydajny wylot.

 • Zlewy i umywali do przyczep kempingowych i kamperów

Ograniczona przestrzeń w zabudowie przyczep kempingowych i samochodów bus, bus-kamer, kamperach, wymogło na producentach uwzględnienie małych przestrzeni do zabudowy umywalek, zlewów. Specjalnie zaprojektowane umywalki do przyczep kempingowych, posiadają zwartą kompaktową budowę pasującą do małych przestrzeni. Można spotkać całe panele umywali z półką i wytłoczeniami pasującymi do rozmiarów toalet i kabin WC.

 

Instalacja wodna, sanitarna do przyczep i kamperów

POMPA WODY CIŚNIENIOWA 12V 3,8 L/MIN 2,8 BAR
POMPA WODY CIŚNIENIOWA 12V 3,8 L/MIN 2,8 BAR
Producent: SEAFLO
Cena: 109,00 zł
zobacz więcej
POMPA WODY CIŚNIENIOWA SEAFLO 12V 17L/MIN
POMPA WODY CIŚNIENIOWA SEAFLO 12V 17L/MIN
Producent: SEAFLO
Cena: 321,08 zł 349,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
ZBIORNIK WODY WYRÓWNAWCZY 0,75 L MAX 8,6 BAR
ZBIORNIK WODY WYRÓWNAWCZY 0,75 L MAX 8,6 BAR
Producent: SEAFLO
Cena: 98,10 zł 109,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
POMPA WODY CIŚNIENIOWA 12V 10 L/MIN 1,2 BAR
POMPA WODY CIŚNIENIOWA 12V 10 L/MIN 1,2 BAR
Producent: SEAFLO
Cena: 331,55 zł 349,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
POMPA WODY CIŚNIENIOWA 24V 10 L/MIN 1,2 BAR
POMPA WODY CIŚNIENIOWA 24V 10 L/MIN 1,2 BAR
Producent: SEAFLO
Cena: 331,55 zł 349,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
POMPA WODY CIŚNIENIOWA SEAFLO 230 V 17L/MIN
POMPA WODY CIŚNIENIOWA SEAFLO 230 V 17L/MIN
Producent: SEAFLO
Cena: 459,36 zł 483,54 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
 • nowość
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomaty InPost) już od 200,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium