Odzież żeglarska/Home693 634 325
Osprzęt781 776 394
do kasy suma: 0,00 zł

Odbijacze jachtowe do ochrony burty przed uszkodzeniem

 

OCHRANIACZ DZIOBOWY OCEAN 600MM GRANAT
OCHRANIACZ DZIOBOWY OCEAN 600MM GRANAT
Producent: OCEAN
Cena: 469,00 zł
szt.
zobacz więcej
OCHRANIACZ DZIOBOWY OCEAN 1040 MM
OCHRANIACZ DZIOBOWY OCEAN 1040 MM
Producent: OCEAN
Cena: 429,00 zł
zobacz więcej

Odbijacze Jachtowe i odbojniki

Odbijacz jachtowy ma za zadanie chronić dziób i burty jednostek pływających przed kontaktem z pomostem. W przeważającej większości wykonane są obecnie z poliuretanu o bardzo wysokiej odporności na rozrywanie. wypełnione powietrzem bardzo dobrze wypełniają tę rolę. Poliuretan to bardzo elastyczne, wytrzymałe tworzywo odporne na promieniowanie UV, Najlepszym sposobem na napompowanie odbijacz jest po prostu przyłożenie ciśnienia powietrza ze sprężarki z płaską głowicą do zaworu, a odbijacz się napompuje. Odbijacz do łodzi należy napompować powietrzem o ciśnieniu około 0,2 bar / 2,9 psi, Jest to ciśnienie pozwalające ścisnąć odbijacz do połowy płaską ręką. Należy pamiętać że powietrze ma duży stopień zmiany objętości w zależności od temperatury, odbijacz napełniony zbyt dużym ciśnieniem może ulec deformacji w wyniku wzrostu temperatury ( podczas dużego nasłonecznienia) W zależności od producenta są stosowane różne zawory i sposoby pompowania odbijaczy. Jeżeli nie jesteśmy pewni jak prawidłowo napompować odbijacz zapytaj w punkcie sprzedaży. Wpychanie igieł i innych przedmiotów do zaworów może go uszkodzić i odbijacz stanie się bezużyteczny.

 

Odbijacze_jachtowe

Pompowanie odbijaczy firmy Majoni i Dockadd

We wszystkich odbijaczach, bojkach i ochraniaczach do pomostu firmy Majoni i Dockadd stosują unikalny, mocny mosiężny zawór ułatwiający napełnianie i opróżnianie. Najlepszym sposobem pompowania odbijacza, jest po prostu dociśnięcie ciśnienia powietrza ze sprężarki z płaską głowicą do zaworu, a odbijacz się napompuje. Istnieje również możliwość napompowania odbijacza pompką rowerową lub samochodową ze specjalnym adapterem. Nie używaj igły do napompowania, ponieważ igła może uszkodzić zawór. Najlepsze ciśnienie napompowania wynosi 0,2 bara/2,9 psi. Jest to nacisk, przy którym powinieneś być w stanie łatwo docisnąć korpus błotnika płaską dłonią.

Pompowanie odbijaczy Ocean

Odbijacze Firmy Ocean, ale i wiele innych producentów możemy pompować za pomocą igły do piłek i zabawek. Pompowanie odbijacza polega na wciśnięciu w zawór igły a następnie napełnienie powietrzem. Igły do pompowania dostępne są w komplecie przy zakupie pompki.

 

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomaty InPost) już od 200,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium