Odzież żeglarska/Home693 634 325
Osprzęt781 776 394
do kasy suma: 0,00 zł

Elektryka kempingowa CEE

Gdzie jest prąd na kempingu? Zawsze pojawia się pytanie, w jaki sposób można uzyskać prąd do namiotu, przyczepy kempingowej lub przyczepy stacjonarnej na kempingu. Większość kempingów posiada słupy elektryczne wyposażone w gniazdko CEE. Stąd możesz położyć prąd w namiocie, przyczepie stacjonarnej lub przyczepie kempingowej. Szopeneria.pl oferuje szeroką gamę akcesoriów CEE, takich jak kable zasilające, adaptery CEE i wtyczki CEE. Jednak nadal istnieją kempingi, które nie mają gniazdka CEE, ale mają uziemione gniazdka, w takim przypadku trzeba by kupić adapter CEE. Sprawdź naszą kolekcję poniżej i kup wtyczkę lub przejściówkę kempingową CEE bezpośrednio online. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapytaj jednego z naszych specjalistów o radę lub przeczytaj nasz wpis na blogu o elektryczności na kempingu

Przejściówki i przedłużacze CEE

ADAPTER Z PRZEWODEM 40CM Z SCHUKO NA GNIAZDO CEE  230V
ADAPTER Z PRZEWODEM 40CM Z SCHUKO NA GNIAZDO CEE 230V
Producent: Szopeneria
Cena: 37,00 zł 42,00 zł
zobacz więcej
  • promocja

Instalacja elektryczna w przyczepach kempingowych i samochodach mieszkalnych typu Kamper

Wiele istotnych elementów wpływa na bezpieczny wypoczynek podczas urlopu. Dosyć istotną role w tym bezpieczeństwie pełni instalacja elektryczna w przyczepach kempingowych. Na pewno każdy z Was widział wystające przewody z puszek elektrycznych poskręcane i zaizolowane taśmą klejącą. Tak w wielu przypadkach wyglądają instalacje elektryczne w sprowadzanych do Polski starych przyczepach kempingowych. Taką instalacje należy wymienić na nową ! Instalacja elektryczna w nowoczesnych przyczepach ma z reguły dwa obwody.

Instalacja niskiego napięcia 12V zasilana akumulatorem ( baterią ). Pozwala na korzystanie z większości urządzeń elektrycznych zamontowanych w przyczepie. Ze względu na niskie napięcie jest dość bezpieczna dla człowieka, co nie oznacza że nic nie może się wydarzyć. Prąd stały o niskim napięciu ma swoje wady, jest nim duże natężenie prądu jakie musi zasilać urządzenia. Powoduje przy małych przekrojach przewodów spadek napięcia, ale co gorsza wytwarzać się może spora temperatura powodująca przegrzanie obwodów elektrycznych. Najbardziej narażone na wzrost temperatury są miejsca styków przewodów np; przy panelach elektrycznych, listwach bezpiecznikowych, włącznikach. Te miejsca szczególnie należy sprawdzić a uszkodzone elementy wymienić.

Listwa bezpiecznikowa

Listwa bezpiecznikowa jest elementem zabezpieczenia poszczególnych obwodów elektrycznych odpowiednio dobranymi bezpiecznikami do mocy urządzeń zasilających. Bezpiecznik do listwy można dobierać indywidualnie, nie przekraczając maksymalnego obciążenia listwy podanej przez producenta.

Panele elektryczna z włącznikami

Panel elektryczny w włącznikami pozwala w dowolny sposób sterować oświetleniem w przyczepie kempingowej, pozwala wyłączać urządzenia i serować całym wyposażeniem. Dostępne są różne konfiguracje paneli przełączników. mogące obsługiwać wiele urządzeń i sterować całym zasilaniem.

Izolator Baterii

Jest małym urządzeniem elektronicznym sterującym ładowaniem akumulatorów. Bardzo przydanym w instalacjach ładowania baterii w samochodach mieszkanych Bus, BusKamper, Kamper, KamperVan. Urządzenie zwane również separatorem baterii, ładuje baterię bytową oraz rozruchową a po naładowaniu separuje je, innymi słowy rozłącza obwody. W tak zaprojektowanej instalacji, nie dojdzie do rozładowania akumulatora rozruchowego samochodu, który pozostaje naładowany i odizolowany od instalacji bytowej zasilanej z innego akumulatora.

Włącznik główny baterii

Nie każdy docenia ten mały, ale bardzo ważny wyłącznik główny baterii. Pozornie małe urządzenie mogące odciąć prąd w całym układzie elektrycznym. Wyłącznik główny baterii można używać podczas długich przerw pomiędzy wyjazdami lub użytkowaniem przyczepy. Pozwala całkowicie odciąć zasilanie od układu elektrycznego który nawet nie używany może pobierać minimalne ilości prądu potrzebne urządzeniom.

Oświetlenie wewnętrzne - Lampy do przyczepy kempingowej

Rozwój oświetlenia Led w ostatnich latach bardzo przyspieszył. Większość firm produkujących przyczepy kempingowe oraz samochody BusKamper, Kamper, przeszła na oświetlenie LED. W ofercie sklepu Szopeneria znajdą Pastwo lampy typowe do zabudowy wewnątrz pomieszczeń przyczepy kempingowej i kampera. Lampy Led przeznaczone do oświetlenia przyczep kempingowych mają wyjątkowo ciekawy Design. To samo dotyczy oświetlenia schowków i garaży na bagaż. Lampy Led posiadają włączniki i mogą posiadać dodatkowo podświetlenie w kolorze czerwonym lub niebieskim.

Czujnik poziomu wody pitnej i szarej

Korzystając z zasobów wody jaką posiadają wewnętrzne zbiorniki przyczepy lub samochodu kempingowego zawsze zastanawiamy się na jak długo wystarczy jeszcze wody. W celu przybliżenia wartości zasobów w wodę pitną oraz poziomu wody szarej w zbiorniku, warto zamontować odpowiednio dobrane czujniki pływakowe wody w zbiornikach. Większość sprzedawanych zbiorników posiada możliwość zamontowania czujnika poziomu wody, czujnika poziomu fekaliów, czujnika poziomu wody szarej. W ofercie sklepu z wyposażeniem do przyczep kempingowych znajdą Państwo czujniki o różnych długościach i oporności 0-190Ohm, 240-33Ohm.

Wskaźnik poziomu wody

Wskaźnik poziomu wody, wody szarej, fekalii, to urządzenie pomiarowe w postaci zegara odbierające sygnał z czujnika poziomu wody lub innej substancji i odwzorowujące przetworzony sygnał na tarczy zegara z wytrasowaną podziałką. Ze względu na łatwiejszy odbiór wskaźniki firmy Szopeneria posiadają analogowy wyświetlacz ze wskazówką, co pozwala łatwiej określić poziom wody w zbiornikach.

Gniazda zasilające 12V i USB

Wiele osób spędzających wypoczynek w przyczepach kempingowych i podróżujących kamperem posiada urządzenia mobilne wymagające ładowania. Dostępne są już odpowiednio zaprojektowane gniazda zapalniczki 12V, oraz gniazda ładowania USB do zamontowania w przyczepach kempingowych zasilane prądem 12V. Gniazda zasilające w samochodach kamper mogą być uniwersalne i osiadać zarówno zasilanie 12V i USB. Duży wybór takich produktów znajdą Państwo w kategorii Gniazda i wtyki do przyczep kempingowych i kamperów

Instalacja 230V w pojazdach kempingowych

Prawie wszystkie przyczepy i pojazdy kempingowe wyposażone są w możliwość podłączenia zasilania 230V. Ze względu na wysokie napięcie, należy sprawdzić jej stan techniczny, a ponieważ pojazd nie ma kontaktu z ziemią- uziemienia, niezwykle istotna dla bezpiecznego jego użytkowania jest właściwe uziemienie poprzez kabel zasilający posiadający kołek uziemiający. Przyłącza powinny być okrągłe, zgodne ze standardem CEE17. Jeżeli podłączamy pojazd do zwykłego gniazdka 230V, to zawsze sprawdzamy, czy posiada ono właściwe uziemienie.Zgodnie z najnowszą dyrektywą Unii Europejskiej każda instalacja 230V w pojeździe powinna zostać wyposażona w bezpiecznik różnicowo-prądowy o dobranej do poboru mocy. Jest to rzadko spotykane rozwiązanie niezwykle zwiększające bezpieczeństwo korzystania z pojazdu. Należy stosować bezpieczniki przeznaczone do instalowania w pojazdach kempingowych i łodziach.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomaty InPost) już od 200,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium