Odzież żeglarska/Home693 634 325
Osprzęt781 776 394
do kasy suma: 0,00 zł

WAŁKI DO LAMINOWANIA

SEA-LINE RĄCZKA DO WAŁKA 150MM
SEA-LINE RĄCZKA DO WAŁKA 150MM
Producent: SEA-LINE
Cena: 4,40 zł
szt.
zobacz więcej
WAŁEK DO NAROŻY TWORZYWO 40X8MM
WAŁEK DO NAROŻY TWORZYWO 40X8MM
Producent: Szopeneria
Cena: 60,26 zł 66,96 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja

WAŁKI DO LAMINOWANIA

Wałki do laminowania ręcznego, to narzędzia służące do odpowietrzenia laminatu podczas laminowania. Wysokiej jakości wałki do odpowietrzania laminatu wykonane są z profilowanego aluminium lub litego acetalu. Wałki do laminowania używane są do usuwania pęcherzyków powietrza z laminatu oraz do dociskania maty, wciskania włókien z żywicą w trudno dostępne miejsca w formie. Wałki do laminowanie ułatwiają wykonanie prawidłowego laminaty na powierzchniach nierównych, wklęsłych, obłych. Mogą posiadać różne żłobienie w postaci poprzecznych i wzdłużnych nacięć. Rolki do laminowania podkładkowe, są produkowane z grubych, platerowanych stalowych podkładek oddzielonych stalowymi przekładkami. Pozwalają usuwać pęcherze powietrza z laminatu o dużej grubości i nierównej powierzchni.

Wałek szkutniczy do laminowania

Wałek do laminowania to narzędzie szkutnicze wykorzystywane do produkcji laminatów łodzi, ale również laminatów przemysłowych. Wałki szkutnicze aluminiowe stosowane do produkcji ręcznej laminatów poliestrowo szklanych. Wałek do laminowania pozwala usunąć z laminatu nadmiar powietrza i docisnąć nasączoną matę szklaną do formy. Wałki do rolowania laminatu można stosować do wszystkich rodzajów żywic. Stosowanie wałków do rolowania poprawia właściwości laminatu i zwiększa odporność na osmozę. Wałki do laminowania czyścimy acetonem lub innym zmywaczem do żywic.

Wałek aluminiowy do wyciskania żywicy

Stosowanie wałków do produkcji laminatów pozwala na wyciskanie żywicy z nasączonej maty szklanej. W celu uzyskania odpowiedniego stosunku żywicy i zbrojenia z włókna szklanego powinno stosować się odpowiednio dobrane do powierzchni rolki do rolowania laminatu. Płaskie powierzchnie można rolować wałkami aluminiowymi lub z acetalu o wzdłużnych lub poprzecznych nacięciach. Miejsca trudno dostępne oraz narożniki i zagięcia form powinny być dociskane specjalnie zaprojektowanym wałkiem do naroży.

Wałki do laminowania wklęsłych powierzchni

Odpowietrzenie laminatu na wklęsłych formach to dziś żaden problem, wystarczy zastosować odpowiednio wyprofilowany wałek do rolowania laminatu w kształcie beczki, Wałki takie mogą byś dostarczane z różnym promieniem i dostosowane do laminowania różnych wklęsłych powierzchni. Wałki w kształcie beczki wykonane są z aluminium z nacięciami odprowadzającymi powietrze z laminowanej powierzchni. Wałki szkutnicze mogą byś używane do grubych tkanin szklanych ale również do żywic o małej i dużej lepkości

Wałki dociskowe na folię do infuzji

Laminowanie metodą infuzji RTM wymaga używania specjalnie zaprojektowanych wałków dociskowych do folii wykonanych z tworzywa. Wałki dociskowe do infuzji pozbawione są ostrych krawędzi i wykonane z tworzywa. Gładka powierzchnia rolki umożliwia jego użycie na worku próżniowym do infuzji bez możliwości jego uszkodzenia. Odpowiedni docisk daje gwarancje szczelności z formą i prawidłowe wypełnienie żywicą powierzchnię laminowania metodą RTM

 

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomaty InPost) już od 200,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium