Odzież żeglarska/Home693 634 325
Osprzęt781 776 394
do kasy suma: 0,00 zł

Mocowanie Bimini i zadaszń

 

Mocowanie Bimini i zadaszń

Bimini inaczej osłona przeciw deszczowa i przeciwsłoneczna na łodzi musi być przytwierdzona specjalnej konstrukcji mocowaniami. W zależności od miejsca montażu używa się mocowania na pokład, półpokładniki oraz na reling. Wszystkie rodzaje mocowania bimini i daszków są wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej AISI316.

Mocowanie bimini

Odpowiedni montaż i osadzenie zawiasu bimini może mieć duży wpływ na działanie i trwałość zadaszenia przeciwsłonecznego. Prawidłowo wymierzone miejsce montażu podstawy zadaszenia bimini ułatwia jego składanie i rozkładanie. Dolne mocowanie bimini powinno być zamontowane tak, aby widełki montażowe były w jednej osi nie powodując wykręcania końcówek rury zadaszenia bimini. Oferta okuć do montażu bimini zawiera kilka modeli montowanych na płaskiej powierzchni pod kątem oraz na rurce relingu. Tak bogata oferta podstawek montażowych do zadaszeń Bimini, pozwala odpowiednio dobrać końcówki i podstawy mocujące.

PODSTAWA MOCOWANIA BIMINI DO RURY

Mocowanie bimini do relingu odbywa się dzięki zastosowaniu końcówki wyprofilowanej odpowiednio do montażu na rurze relingu 22mm lub 25mm. Innym rozwiązaniem może być zastosowanie obejmy z możliwością montażu bimini. Obejma rury może być stała lub składana, wykonana ze stali nierdzewnej.

PODSTAWA MOCOWANIA BIMINI PROSTA

Prosta podstawa do zamontowania daszku przeciwsłonecznego może być stosowana na równoległych półpokładach łodzi. Zapobiega to skręcaniu się konstrukcji i równemu rozłożeniu naprężeń. Proste podstawy do montażu bimini mogą być zakręcane na sworzeń gwintowany lub na sworzeń do szybkiego montażu.

PODSTAWA MOCOWANIA BIMINI SKOŚNA

Podstawa mocowania bimini pod kątem umożliwi montaż daszku bimini na pochyłych pokładnikach łodzi, niweluje nachylenie pokładników pozostawiając osie zawiasu składania bimini w jednej lini. Zawias pokładowy do montażu zadaszenia bimini wykonuje się ze stali nierdzewnej odpornej na czynniki zewnętrzne i słoną wodę.

MOCOWANIE KULOWE BIMINI

Na pokładach gdzie trudno dopasować kąt pochylenia półpokładów, sięga się po bardziej wyszukane podstawy montażowe baldachimów słonecznych oparte na bazie przegubu kulowego. Dostępne są mocowania na pokłady o podstawie prostej oraz mocowane na rurę relingu. Przegub kulowy pozwala dowolnie regulować kąt pochylenia i możliwość regulacji.

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomaty InPost) już od 200,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium