Odzież żeglarska/Home693 634 325
Osprzęt781 776 394
do kasy suma: 0,00 zł
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
CO TO JEST PANEL ELEKTRYCZNY PRZEŁĄCZNIKÓW ? 0
CO TO JEST PANEL ELEKTRYCZNY PRZEŁĄCZNIKÓW ?

CO TO JEST PANEL ELEKTRYCZNY PRZEŁĄCZNIKÓW ?

Panel morskich przełączników kołyskowych lub panel elektryczny, jak go nazwiemy, to produkowane z przeznaczenie do wykorzystania w jachtach i łodziach motorowodnych panele przełączników , które są gotowe do pracy w warunkach zewnętrznych i morskich. Tablice rozdzielni zewnętrznych w łodziach motorowych i jachtach żaglowych zbudowane są w oparciu o wyłącznik kołyskowe i inne wyłączniki o zwiększonej odporności na wilgoć i wodę. Sklep Szopeneria.pl oferuje obecnie wiele różnych krojów i wzorów paneli elektrycznych z przeznaczenie do zabudowy w zewnętrznych częściach łodzi takich jak kokpit, nadbudówka, sterówka zewnętrzna, pulpit sterowania.

czytaj całość »
ROLKA KOTWICY, CO TO JEST I JAK STOSOWAĆ 0
ROLKA KOTWICY CO TO JEST I JAK STOSOWAĆ

ROLKA KOTWICY, CO TO JEST I JAK STOSOWAĆ

Posiadając własny jacht, łódź motorową lub zwykłą łódkę wiosłową, staramy się przygotować całe wyposażenie do pływania tak, aby można samemu obsłużyć ją podczas rutynowych czynności wykonywanych przez sternika. Zaopatrzyć w odpowiednią ilość i wagę kotwic, dobrać odpowiednio długie liny do kotwiczenia i krótsze liny do cumowania. Dobrze aby cumy posiadały na końcach pętle, ułatwia to obłożenie cumy na knagach i polerach cumowniczych. Liny kotwiczne powinny być długie i zapewniać odpowiednie zaczepienie kotwicy o dno. Z reguły przyjmuje się że długość takiej liny wypuszczonej z kotwicą to trzykrotność głębokości. Przy większych jednostkach stosuje się na końcu liny łańcuch obciążający, pomaga wbić się kotwicy w dno. Wszystkie takie usprawnienia pomagają w pływaniu i powodują, że pływanie jest przyjemnością. Dodatkowo warto pomyśleć o elementach wyposażenia łodzi jakim może być rolka do opuszczania kotwicy – Rolka kotwicy.

ROLKA-DZIOBOWA-PROWADNICA-KOTWICY

CZYM JEST ROLKA KOTWICZNA ?

Rolka do opuszczania kotwicy, jest elementem umożliwiającym łatwe uwolnienie się kotwicy z miejsca w którym jest zamocowana na jachcie. Z reguły jest to dziób łodzi. Przy łodziach wędkarskich stosuje się również rolkę kotwicy na rufie. Prowadnica kotwicy może mieć bardzo różne kształty dopasowane do kotwic jakie obsługuje. Inny kształt ma rolka do kotwic jachtowych Bruce, Delta, a inny do kotwicy wędkarskiej Rzecznej River lub Grzybek. Wszystko zależy od konstrukcji kotwicy i miejsca montażu rolki do opuszczania kotwicy – Anchor roller

czytaj całość »
TORBA ŻEGLARSKA NA KRÓTKIE I DŁUGIE REJSY 0
TORBA ŻEGLARSKA NA KRÓTKIE I DŁUGIE REJSY

Torby żeglarskie na krótkie i długie rejsy

Z wózkiem biznesowym i walizką na kółkach daleko nie zajedziesz: torby żeglarskie muszą być lekkie, łatwe do przechowywania i najlepiej wodoodporne.

Podczas podróży samolotem, pociągiem lub innym wyjeździe, stara, dobra walizka podróżna posiadająca kółka do toczenia bagaży jest zbawieniem dla użytkownika. Bagaż jest lepiej chroniony i łatwiejszy w transporcie, łatwy do pakowania w zasobnikach bagażowych. Wyciągana rączka i kółka ułatwiają przeciąganie na większe odległości. Prostokątny kształt części bagażowej ułatwia pakowanie, a wiele komór wewnątrz pozwala podzielić bagaż w dowolny sposób.

Na pokładzie jachtu daleko z taką walizką nie zajedziesz, tu obowiązują inne kryteria. Torba podróżna na żagle powinna być pojemna, ponieważ oprócz odzieży osobistej, kosmetyczki i butów musi zapewniać miejsce na nieprzemakalną odzież żeglarską i inne akcesoria.

Po rozłożeniu rzeczy w schowkach torba żeglarska powinna być jak najmniejsza, aby na czas rejsu mogła zniknąć w szafkach lub innych schowkach. Oto kilka modeli naszym zdaniem najlepszych toreb i worków żeglarskich na małe i duże rejsy:

czytaj całość »
NOWA KURTKA ŻEGLARSKA MUSTO MPX PRO 0
NOWA KURTKA ŻEGLARSKA MUSTO MPX PRO

Nowa kurta od Musto MPX PRO

Seria sztormiaków pełnomorskich MPX Gore-tex Offshore jest teraz dostępna w dwóch wariantach, Pro Race i Pro Offshore. Model kurtki i smoka został gruntownie zmieniony i ma nowe kroje, kolory i kilka wariantów wysokiego kołnierza Musto MPX Pro Offshore chroni przed dużymi rozpryskami wody i deszczem dzięki wysokiemu kołnierzowi z klapą przeciwsztormową. Głęboki regulowany kaptur jest zintegrowany z kołnierzem, jasny kanarkowy kolor zapewnia odpowiednią widoczność w razie wpadnięcia do wody. Kaptur posiada pełną regulację obwodu głowy. Kurtka żeglarska Musto MXP została wydłużona do pośladek i oferuje duże głębokie i wodoszczelne kieszenie. Jak każdy dobrej jakości sztormiak posiada uchwyt do zawieszenia w kajucie.  Pomimo wysokiej funkcjonalności i wodoszczelności, sztormiak MUSTO pozostaje bardzo lekki i powinien również zapewniać bardzo dobrą swobodę ruchów.

 

czytaj całość »
ODPOWIEDNIE UBRANIE NA ZIMOWE REJSY 0
ODPOWIEDNIE UBRANIE NA ZIMOWE REJSY

ODPOWIEDNIE UBRANIE NA ZIMOWE REJSY

Coraz więcej żeglarzy wybiera się na wyprawy w zimnych porach roku, ponieważ dzięki nowoczesnej zoptymalizowanej funkcjonalnej odzieży żeglarskiej i dobremu przygotowaniu, zimowe rejsy mogą stać się atrakcją dla całej rodziny. Pokazujemy na co należy zwrócić uwagę i jaką odzież żeglarską należy posiadać.

Niebo jest bladoniebieskie, powietrze czyste, a przed wejściem do portu wieje świeży wschodni wiatr. Termometr pokazuje osiem stopni Celsjusza, słońce jest tuż nad horyzontem i daje nam tylko zmęczony uśmiech, wszystko szykuje się do zimowego snu, tylko koncert fałów i lin obijających się o maszt przybiera na sile. Ale możesz to zmienić: załóż odpowiednie ubranie żeglarskie i wyjdź na morze! Czy to na kilka godzin, dni czy nawet tygodni – ta zmiana perspektywy może zdziałać cuda, aby podnieść na duchu i stworzyć kojącą jasność w głowie. Sezon żeglarski jest zawsze. Zgodnie z norweskim przysłowiem: Nie ma czegoś takiego jak zła pogoda, tylko złe ubranie. Teraz wyjaśniamy, co jest ważne, jeśli chodzi o dobrą odzież:

Odzież żeglarska : sucha i ciepła

Utrzymanie suchości i ciepła jest najważniejsze i niezbędne do bezpiecznego i przyjemnego żeglowania poza sezonem. W przeciwieństwie do naszych żeglarskich przodków, którzy dopełniali peleryny majtkami i swetrami z owczej wełny, lnianymi koszulami, czapkami i smołowymi kurtkami. Dziś mamy duży wybór funkcjonalnej odzieży technicznej na pogodę, której nie da się przewidzieć. Każdy, kto wybiera się na morze, może przebrać się w nowoczesny strój żeglarski, w specjalistycznych sklepach żeglarskich, oferujących liczne rozwiązania i możliwości techniczne. W całym asortymencie outdoorowym i żeglarskim wybierzecie odpowiedni dobrany sztormiak, spodnie żeglarskie i kilka par odzieży oddychającej tworzącą ciepłą i suchą warstwę chroniącą przed wiatrem, deszczem i mrozem. Tak wyposażeni i ubrani w profesjonalne sztormiaki nic nie zatrzyma nasz płynąc Przejściem Północno-Zachodnim lub Antarktydą.

czytaj całość »
Organizery pokładowe jakie wybrać ? 0
Organizery pokładowe jakie wybrać ?

Organizery pokładowe jakie wybrać ?

Okucia jachtowe w tym organizery pokładowe dostępne na rynku, pozwalają uzbroić łódkę w dobrej jakości organizery za akceptowalne przez żeglarzy kwoty. Prowadzenie lin po pokładowe powinno spełniać wiele warunków i wymagani. Organizery muszą radzić sobie z obciążeniem pozwalając linie możliwe łatwo toczyć się po rolkach. Holt - Nautos posada kilka modeli organizerów pokładowych o różnych średnicach, ma również modele, które dobrze nadają się do mniejszych łodzi. Ponadto zobaczymy co oferują rolki kierunkowe firm Antal, Harken, Spinlock & Co.

Na większych jachtach prowadnice pokładowe – organizery, muszą czasem wytrzymać ogromne obciążenia. W zależności od kąta, pod jakim lina pracuje pomiędzy masztem a stoperem fałowym, jest to od 50 do 76 procent naprężenia liny, więc nie zawsze łatwo jest znaleźć odpowiedni produkt. Niestety sytuacja nie jest lepsza w przypadku mniejszych łodzi sportowych i kilowych. Obciążenia robocze i zrywające są tam mniejszym problemem, raczej brakuje odpowiednio zwymiarowanego okucia w programie większości firm produkujących okucia żeglarskie. Standardowy rozmiar rolek kierunkowych to 60 milimetrów lub więcej, co oczywiście ułatwia toczenie na ośmio metrowej łodzi, ale nie wygląda zawsze ładnie.

czytaj całość »
Kempingowe przedłużacze kablowe 0
Kempingowe przedłużacze kablowe

Kempingowe przedłużacze kablowe

Szopeneria posiada szeroką gamę przedłużaczy elektrycznych kempingowych zwijanych na bębnie . Przedłużacze są dostępne w różnymi wtyczkami CEE i Schuko w wielu wersjach i długościach. Dzięki tym przydatnym narzędziom prąd będziesz mieć wszędzie. Sprawdź naszą ofertę przedłużaczy i bębnów kablowych z wtyczką CEE.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapytaj naszych specjalistów lub przeczytaj więcej o kempingowych przedłużaczach i bębnach kablowych.

Zalety przedłużacza i przedłużacza bębnowego

Za pomocą bębna kablowego lub przedłużacza możesz pokonać odległość do punktu, w którym potrzebujesz zasilania. Ma to tę zaletę, że jesteś elastyczny i wszędzie masz prąd. Możesz tymczasowo lub na stałe połączyć odległość do swojego gniazdka.

Przedłużacz bębnowy z kablem neoprenowym do kempingu

Bębny kablowe można łatwo zwinąć. Dzięki temu można je łatwo transportować i przechowywać bez splątania kabla. Zwijacz kabla jest zwykle wyposażony w kilka przyłączy 230V CEE lub Schuko , co oznacza, że można do niego podłączyć kilka urządzeń elektrycznych.

czytaj całość »
Wtyczki i gniazda kempingowe i jachtowe 230V 0
Wtyczki i gniazda kempingowe i jachtowe 230V

Wtyczki i gniazda kempingowe i jachtowe 230V

Jeśli masz tylko jedno gniazdo, ale chcesz podłączyć wiele wtyczek lub musisz zlikwidować odległość między gniazdem a urządzeniem, znajdziesz rozwiązanie swojego problemu w sklepie Szopeneria. Ponieważ tutaj znajdziesz szeroką gamę wielu wtyczek i gniazd z przełącznikami. Dzięki temu jesteś wszędzie dobrze zaopatrzony w energię elektryczną. Zapoznaj się z naszą ofertą i zamów nowy rozdzielacz elektryczny bezpośrednio online.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zapytaj naszych ekspertów lub dowiedz się więcej o wielu gniazdach CEE i Schuko tutaj.

Różne typy złączy CEE i Schuko

  • Sklep Szopeneria posiada szeroką gamę złączy 230V CEE i Schuko . Główna różnica polega na materiale, z którego są wykonane. Szopeneria posiada złącza gumowe i z twardego plastiku. Zaletą gumowej wtyczki 230V jest to, że można jej używać również na zewnątrz. Sklep Szopeneria.pl posiada również przejściówki z gniazd CEE na Schuko, które można wpiąć do gniazdka na kempingach, w marinach jachtowych, co od razu daje dodatkową opcję, taką jak: np.: Ochrona przeciwprzepięciowa: Wkładając wtyczkę z ochroną przeciwprzepięciową do gniazdka, chronisz swoje urządzenia przed przeciążeniem napięcia.
  • Z portem USB: Jeśli używasz takiej wtyczki, masz tę zaletę, że zachowujesz gniazdo, ale możesz również podłączyć inne urządzenie bezpośrednio do portu USB.
czytaj całość »
Najlepsze pianki do pływania w zimnej wodzie 0
Najlepsze pianki do pływania w zimnej wodzie

Najlepsze pianki do pływania w zimnej wodzie

Jeśli chcesz mieć możliwość żeglowania przez cały rok, musisz upewnić się, że masz najlepszy sprzęt do pływania w zimnej wodzie. Oto nasz wybór najlepszego zestawu do żeglowania zimą

Wybór najlepszej pianki do pływania w zimnej wodzie może być przytłaczającym doświadczeniem. Przy tak wielu opcjach dostępnych na rynku trudno jest określić, co jest niezbędne, a co przesadne. W Sklepie Szopeneria.pl nasi sprzedawcy omówili kilka propozycji, których możesz potrzebować. Od najlepszych i najcieplejszych zimowych kombinezonów żeglarskich Zhik do najlepszych neoprenowych rękawic do pływania i wszystkiego pomiędzy. A jeśli nadal masz wątpliwości co do pływania zimą na żaglówce, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat pływania w zimnej wodzie dla początkujących.

czytaj całość »
Męski T-shirt na długi rękaw Helly Hansen Arctic Ocean Long-Sleeve 0
Męski T-shirt na długi rękaw Helly Hansen Arctic Ocean Long-Sleeve

Helly Hansen, to innowacyjna firma w świecie odzieży outdoorowej. Nowa kolekcja odzieży Arctic Ocean jest inspirowana żeglarstwem arktycznym, która wniosła duży wkład w nową kolekcję oceaniczną. Koszulka z długim rękawem jest wykonana z miękkej 100% bawełny organicznej

Rodzaj i struktura tkaniny powoduje, że jest trwalszy i wygodniejszy niż przeciętny T-shirt z długim rękawem. Koszulka ma grafiki nawiązujące do doświadczeń żeglarskich prezentowanych w wielu kolekcjach odzieży Helly Hansen, ubierając tych, którzy mierzą się z zimnymi morzami Północy. Koszulka może być wspaniałym prezentem na urodziny i inne okazje, pozwoli utrzymać temperaturę i dobrze wyglądać w towarzystwie żeglarskim. Delikatne logowanie HH pozostaje w dotychczasowym trendzie firmy Helly Hansen. Bluza bawełniana z długim rękawem może być wykorzystana jako dodatkowa warstwa odzieży i pozwoli zachować optymalną temperaturę ciała. T-Shirt z długim rękawem Atctic Ocean Long-Sleeve Cotton reprezentuje nieco nieszablonowe myślenie w świecie bawełny.

czytaj całość »
Najlepsza izolowana kurtka do narciarstwa Helly Hansen Alpha 3.0 0
Najlepsza izolowana kurtka do narciarstwa Helly Hansen Alpha 3.0

Najlepsza izolowana kurtka do narciarstwa Helly Hansen Alpha 3.0

Kurtka narciarska Alpha 3.0 firmy Helly Hansen ma wszystkie funkcje, których szukamy kurtce do uprawiania narciarstwa zjazdowego resort. Po pierwsze, otrzymujesz umiarkowany poziom izolacji PrimaLoft Black Eco w korpusie i rękawach, co zapewnia przyjemny wzrost ciepła w porównaniu z nieizolowanym hardshellem. Unikalny system H2Flow™ ze strategiczną wentylacją mechaniczną umożliwia zatrzymanie lub uwolnienie ciepła w razie potrzeby.

Po drugie, Helly Hansen Alpha 3.0 zapewnia maksymalną swobodę ruchów dzięki rozciągliwemu w czterech kierunkach materiałowi i zaostrzonemu przegubowemu krojowi. Zamiast wbudowywać w kurtkę kilka rozciągliwych paneli, Helly Hansen używa czterokierunkowego prtektora. Wreszcie, uwielbiamy stylistykę kurtki narciarskiej Alpha 3.0, która jest super czysta, dobrze sprawdza się dla osób w każdym wieku i jest oferowana w różnych wersjach kolorystycznych. Mając na uwadze środowisko, izolacja w Alpha jest wykonana w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu. Kurtka Helly Hansen Alpha została również wykonana odpowiedzialnie zgodnie z certyfikowanym procesem produkcji tekstyliów bluesign®, co zmniejsza ilość odpadów na każdym etapie łańcucha dostaw odzieży.

czytaj całość »
ŻEGLARSKI PREZENT NA GWIAZDKĘ 0
ŻEGLARSKI PREZENT NA GWIAZDKĘ

Grube skarpetki? Bon prezentowy? A może wolisz coś do łodzi?

Poszukiwanie odpowiedniego prezentu jest niezwykle trudne – nasze podpowiedzi ułatwią Tobie wybór. Niedługo Święta Bożego Narodzenia. Aby poszukiwanie odpowiedniego prezentu nie stało się czynnikiem stresującym, przedstawiamy wybór pomysłów na prezenty morskie dla żeglarzy.

Zawieszki żeglarskie na choinkę

Zamiast bombek na drzewku powieś charakterystyczne żeglarskie akcenty. Dlaczego by nie, przecież choinka ma związek ze świętami, toteż mogą być użyte akcenty żeglarskie jako przypomnienie Twojego hobby. Oferowane są drewniane ekologiczne zawieszki z motywami marynistycznymi- koła ratunkowe, koła sterowe, kotwiczki. Pięknie wyglądają na bożonarodzeniowym drzewku.

czytaj całość »
Najlepsze buty pokładowe 0
Najlepsze buty pokładowe

Sportowe buty do łodzi – Pokładowe obuwie żeglarskie

Nowoczesne buty żeglarskie zapewniają antypoślizgowość i oddychalność. Wizualnie znacznie różnią się od skórzanych klasyków. Czy to tylko kwestia gustu?

Jak świat stary po każdej zimie przychodzi wiosna a później nadejdzie lato. Jeśli chodzi o odzież, żeglarze nie będą już nosić najgrubszych i najcieplejszych ubrań, jakie mają w szafie, ale raczej lekkie i przewiewne koszulki i bluzy żeglarskie z oddychających materiałów. Dotyczy to również butów. Podczas gdy na wiosnę masywne buty żeglarskie są nadal pierwszym wyborem, każdy entuzjasta sportów wodnych nie może się doczekać czasu, gdy spacer po pokładzie i w kokpicie będzie lżejszy.

Każdego roku na rynku pojawiają się nowe modele, w większości wykonane z materiałów syntetycznych, często kolorowych, z wyrafinowaną konstrukcją podeszwy, mającą na celu zwiększenie komfortu. Z drugiej strony, klasyczne skórzane buty żeglarskie, które wciąż są popularne i wyglądają ponadczasowo dobrze, wytrzymują próbę czasu. Zwykle mężczyźni mogą czuć się dyskryminowani, patrząc na ekspozycję w sklepie obuwniczym: męskie buty są tam często niedostatecznie reprezentowane. Inaczej jest z dostawcami sprzętu do sportów wodnych – tutaj kobietom trudniej jest znaleźć coś odpowiedniego. A kiedy znajdą to, czego szukają, to często jest to model unisex, czyli po prostu model męski w mniejszym rozmiarze i innym kolorze. Hydropower z firmy Helly Hansen oraz modele Musto, Sebago, TBS i Zhik to główni producenci obuwia pokładowego. Cechą rozpoznawczą obuwia pokładowego jest bardzo dobra przyczepność podeszwy do pokładu oraz użyte materiały o szybkoschnącej przewiewnej konstrukcji.

czytaj całość »
Zhik buty żeglarskie do balastowania Zhikgrip II Hiking 0
Zhik buty żeglarskie do balastowania Zhikgrip II Hiking Boot 360 i Zhikgrip II Lightweight Hiking Boot 560

Zhik buty żeglarskie do balastowania Zhikgrip II Hiking Boot 360 i Zhikgrip II Lightweight Hiking Boot 560

Blokujący uchwyt na butach i paskach balastowych Zhikgrip™ II pozwala nieco rozluźnić mięśnie stóp, aby zablokować dynamikę boczną łodzi i mocniej docisnąć podczas szkwału lub schodzącej zmiany, Ułatwia trzymanie kursu przez dłuższy czas podczas zmiennego i silnie wiejącego wiatru, zachowując pełną mobilność. Lekki, neoprenowy but regatowy o grubości 2 mm. Zaprojektowany z myślą o pływaniu na łodziach ILCA i innych klasach olimpijskich, daje pełne wyczucie i kontrolę nad łódką. Buty do żeglowania ZHIK posiadają unikalną możliwość wpinania się w Pasy balastowe dzięki opatentowanej płaszczyźnie, która pozwala na idealne dopasowanie butów regatowych Zhik z pasem balastowym Zhikgrip II Hiking Starap. Pasy dostępne są do wielu modeli łodzi regatowych klas olimpijskich takich jak ILCA , Laser, Optymist, OK, 420, 470 i wiele innych żaglówek otwarto pokładowych. Buty z pianki neoprenowej oprócz funkcji balastowej zapewniają utrzymanie kończyn, w tym wypadku nóg, w odpowiedniej temperaturze. Zbudowane z kombinacji pianek neoprenowych i wzmocnionych części podeszwy, pasów dopinających, powierzchni zaczepowej do pasów balastowych i wielu innych ciekawych rozwiązań.

czytaj całość »
Neoprenowe skarpety Zhik Superwarm® Sock 0
Neoprenowe skarpety Zhik Superwarm® Sock

Neoprenowe skarpety Zhik Superwarm® Sock

Jeśli regularnie pływasz na świeżym powietrzu, wiesz, że utrzymywanie ciepła w dłoniach i stopach, gdy temperatura spadnie, jest bardzo przydatne, aby dłużej wygodnie przebywać w wodzie. Skarpety Zhik Superwarm® Sock zostały zaprojektowane specjalnie dla żeglarzy, z 3 mm neoprenu, aby utrzymać stopy w komfortowej temperaturze, a także materiałowej wyściółki, która odbija ciepło ciała, aby jeszcze bardziej zatrzymać ciepło. Te skarpetki można łatwo schować pod pianką żeglarską Superwarm Skiff lub nosić z butami żeglarskimi Zhikgrip Hiking Boot . Są tak lekkie, że nie zauważysz, że masz je na sobie podczas pływania. Są bardziej rozciągliwe i łatwiejsze do zakładania i zdejmowania niż niektóre testowane przez nas neoprenowe skarpety, a także mają antypoślizgowe, przyczepne podkładki na dole, które dobrze sprawdzają się na mokrych powierzchniach. Wysokiej jakości wybór dla żeglarzy regatowych na wodach otwartych, którzy szukają czegoś, co pomoże im utrzymać ciepło przez cały rok. Skarpety Superwarm® są wykonane z super rozciągliwego neoprenu i szybkoschnącej wewnętrznej podszewki Hydrobase, która zapewnia ekstremalną izolację termiczną, elastyczność i ciepło. Wszystkie szwy są klejone, co zwiększa trwałość i wodoodporność, zapewniając ciepło w najzimniejsze dni.

czytaj całość »
Bielizna termoaktywna z wełny Merino 0
Bielizna termoaktywna z wełny Merino

Bielizna z wełny merynosa - czy warto?

Dogłębne spojrzenie na ten drogi, ale bardzo ceniony materiał.

Wełna merynosowa, ultra miękka tkanina najczęściej spotykana jest w odzieży termoaktywnej i skarpetach. Jest jednym z najbardziej poszukiwanych materiałów w świecie sprzętu outdoorowego. Ale czy to jest warte szumu? Poniżej przedstawiamy zalety i wady wełny merynosów, w tym komfort przy skórze, ciepło, odprowadzanie wilgoci, zapobieganie nieprzyjemnym zapachom, trwałość i wiele innych. Ciepła bielizna z wełny Merino jest niewątpliwie droga, ale warta wydania tych pieniędzy dla tych, którzy cenią wygodę lub potrzebują dużej wydajności.

Czym dokładnie jest wełna merynosów?

Merino to rasa owiec wysoko ceniona za miękką i drobno karbowaną wełnę. Z technicznego punktu widzenia średnica wełny mierzona jest w mikronach, a im mikron jest niższy, tym jest ona drobniejsza i droższa. Zwykła gruba wełna może mieć 40 mikronów lub więcej, ale merynos jest znacznie cieńszy, od około 24 mikronów do 15 mikronów i mniej. Ze względu na cienką średnicę bielizna z merino nie swędzi ani nie jest szorstka jak grubsza wełna, ale nadal oferuje imponujące właściwości odprowadzania ciepła i wilgoci. Pochodzące z Hiszpanii owce merynosów są najczęściej spotykane w Australii, ale hodowane są również w Stanach Zjednoczonych, Nowej Zelandii, Ameryce Południowej i innych krajach.

czytaj całość »
Kempingowy przewód zasilający z wtyczką CEE 0
Kempingowy przewód zasilający z wtyczką CEE

Przedłużacz zasilający kempingowy

Oczywiście chcesz korzystać z prądu na kempingu i na szczęście jest to możliwe prawie na każdym kempingu! Ale musisz być dobrze przygotowany. System wtyczek w Europie różni się od siebie i może być inny na każdym kempingu. Potrzebujesz odpowiedniej wtyczki kempingowej lub wtyczki CEE. Dowiedz się w naszym poście na blogu, jakich wtyczek kempingowych potrzebujesz, aby móc podłączyć kable zasilające do kemping. Sprawdź naszą ofertę przedłużaczy i adapterów kempingowych tutaj lub skorzystaj z dedykowanych kategorii.

Kempingowy przewód zasilający

Na kempingu na pewno będziesz chciał skorzystać z lodówki, piekarnika, ekspresu do kawy, a nawet telewizora. Następnie musisz podłączyć swój system zasilania do sieci elektrycznej kempingu za pomocą wtyczki CEE. Kable zasilające CEE są wodoodporne, posiadają elastyczną otulinę z poliuretanu i wtyczkę CEE. Sprawdź jeszcze przed wyjazdem, jakiego rodzaju systemu wtyczek używa kemping i jaką moc przyłączeniową oferuje. Kempingi ze względu na duże zużycie prądu zaczynają ograniczać maksymalny pobór na przyłączu. Można spotkać się z ograniczeniem sięgającym na bezpieczniku nadprądowym 6A co po przeliczeniu daje moc około 1350 W, a do tego w każdym kraju może być potrzebny inny zasilacz kempingowy. Jeśli podróżujesz z przyczepą kempingową lub kamperem, będziesz potrzebować przedłużacza CEE z końcówką męską (koniec ze szpilkami) i żeńską (koniec z otworami). W ten sposób możesz łatwo podłączyć przyczepę kempingową lub kamper do prądu i korzystać z gniazdek w środku. Wybierasz się na kemping ze składaną przyczepą kempingową lub namiotem? Wtedy najprawdopodobniej będziesz potrzebować wielu gniazd. Większość namiotów w dzisiejszych czasach jest wyposażona w specjalne wloty do zasilania kempingowego, dzięki czemu można z łatwością korzystać z gniazdka z wnętrza namiotu. Zamów wtyczki kempingowe online w sklepie Szopeneria.pl

czytaj całość »
Sztormiak kurtka żeglarska Musto MPX 0
Sztormiak kurtka żeglarska Musto MPX

Nowa niesamowita kurtka żeglarska Musto MPX

Sztormiak Musto Seria MPX jest teraz dostępna w dwóch wariantach, Pro Race i Pro Offshore. Kurtka sztormowa pełnomorska została gruntownie zmieniona i ma nowe kroje, kolory i kilka wariantów kołnierzyka Musto MPX Pro Offshore chroni przed rozpryskami wody i deszczem dzięki wysokiemu kołnierzowi z klapą przeciwsztormową. Kaptur jest zintegrowany z kołnierzem. Kurtka rozciąga się również na pośladki i oferuje duże naszywane kieszenie. Pomimo wysokiej funkcjonalności, sztormiak pozostaje bardzo lekki i zapewnia bardzo dobrą swobodę ruchów. Do kompletu polecamy dopasowane spodnie żeglarskie MPX Offshore, Idealne spodnie offshore na długie rejsy i regaty żeglarskie. 3-warstwowy materiał GORE-TEX Pro zapewnia wyjątkową ochronę przed żywiołami, a wzmocniona CORDURA® na kolanach, pośladkach i na dole zapewnia dodatkowe zabezpieczenie newralgicznych miejsc i ochronę tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne.

czytaj całość »
Najlepsze czapki do żeglowania zimą ! 0
Najlepsze czapki do żeglowania zimą !

Ochrona głowy, czyli - Najlepsze czapki do żeglowania zimą!

Przysłowiowa "zimna głowa" powinna pomóc Ci w opanowaniu trudnych sytuacji, ale nigdy nie powinieneś dać jej zmarznąć. Można to zrobić szybko nawet w ciepłych miesiącach sezonu, kiedy wieje silny wiatr lub podczas pływania nocą. Natomiast wiosną i jesienią a już na pewno zimą, ciepłe nakrycia głowy to niewątpliwie standard na pokładzie. W końcu głowa ma dość dużą powierzchnię, około siedmiu do dziesięciu procent całego ciała i bez ochrony szybko przyczynia się do wychłodzenia. Dlatego zimowa czapka powinna znajdować się zawsze w zasięgu ręki podczas zimowych wypraw żeglarskich.

Dlaczego czapka na zimę musi być ciepła i oddychająca?

Tak ważna część stroju żeglarskiego jak porządna zimowa czapka, jest czasem niedoceniana. Tradycyjne czapki mają swoje ograniczenia, podobnie jak czapki żeglarskie pozbawione technicznych nowinek, membran, ocieplenia, powłok hydrofobowych i filtrów UV. Utrzymują ciepło, dopóki nie jesteś na wietrze lub deszczu (lub nie jesteś narażony na słone bryzgi wody). Dlatego czapki od firm Helly Hansen, Musto, Zhik przeznaczone do zimowego pływania posiadają dodatkowe funkcje; są wiatroszczelne, wodoodporne i oddychające, z wodoodporną membraną i podszewką z mikropolaru, która zapewnia ciepło.

Często zewnętrzna powłoka z akrylu lub poliestru nadaje czapce jej dzianinowy wygląd i jest dostępna w wielu kolorach, od szarego i czarnego do niebiesko i czerwonego, a nawet żółtego o wysokiej widoczności dla tych, którzy naprawdę chcą być widoczni. Jest wiele powodów, dla których warto kupić dobrą czapkę żeglarską.

 

czytaj całość »
Impregnacja bimini, daszków, namiotów 0
Impregnacja bimini, daszków, namiotów

Jak i kiedy zaimpregnować daszek bimini, namiot?

Kupując nowy namiot, przedsionek, bimini do łodzi chcesz się nim cieszyć jak najdłużej. Regularna wodoodporność jest ważna, aby zapobiec przeciekaniu namiotu. Na tym blogu szczegółowo wyjaśniamy, kiedy konieczne jest uszczelnienie namiotu i jak dokładnie się to robi.

Czy namiot należy impregnować od razu po zakupie?

Nie, to nie jest konieczne. Nowy namiot został już zaimpregnowany podczas produkcji. Niemniej jednak, w przypadku namiotów wykonanych z poliestru, bawełny i mieszanki bawełniano-poliestrowej nadal należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy.

Kiedy namiot powinien być wodoodporny?

To, kiedy należy ponownie zaimpregnować namiot, zależy również od sytuacji. Im częściej jedziesz na wakacje, tym szybciej namiot potrzebuje nowej impregnacji. Na wodoodporność namiotu mają wpływ różne czynniki, takie jak promienie UV, brud z naturalnych źródeł (jesienne liście, ptasie odchody itp.) oraz powszechne zanieczyszczenia domowe. Generalnie namiot powinien być ponownie impregnowany co trzy do czterech lat. Dobrze zaimpregnowany namiot można rozpoznać po tym, że woda natychmiast spływa z materiału namiotu.

Oczywiście zawsze lepiej jest zapobiegać przeciekom niż później je naprawiać. Nieszczelny namiot lub cieknące bimini może naprawdę zrujnować twoje wakacje. Nie musi tak być. Jak już wspomniałem, jeśli namiot będzie odpowiednio impregnowany co 3 do 4 lat, pozostanie wodoodporny. Jeśli zauważysz, że jest przeciek, powinieneś natychmiast wyczyścić cały namiot, a następnie go zaimpregnować. A więc nie tylko przeciekające miejsce, ponieważ w przeciwnym razie inne miejsce może przeciekać nieco później. Ponadto w materiale namiotu mogą powstać nieestetyczne różnice kolorystyczne.

czytaj całość »
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomaty InPost) już od 200,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium