Aplikacja
Malowanie dna farbą antyporostową

Malowanie farbą antyporostową.

Można śmiało napisać, że tak samo jak zmieniają się pory roku tak samo żeglarze a właściwie właściciele żaglówek i armatorzy mają pewne prace do wykonania. Powtarzają się one wraz ze zmieniającą się pogodą. Oczywiście znam takich którzy nie wiele przy łodziach robią i łodzie pływają tyle że prędkości już nie takie a i wygląd łodzi trochę opłakany. Przechodząc do meritum zagadnienia. Malowanie dna łodzi farbami antyporostowymi lub jak kto woli farbami preciwporostowymi.

 

czytaj całość »
Żeglarskie klimaty do domu , Marine Home

Dom to nasz azyl spokoju i odpoczynku. Emocjonalne i duchowe królestwo. Każdy z nas stara się je urządzić nie tylko kierując się zasobami finansowymi, ale co najważniejsze własnymi potrzebami, gustem, stylem życia czy pasją. Dlatego nie dziwi nas fakt, że większość pasjonatów jachtingu,sportów wodnych, żeglarzy lub osób czynnie odpoczywających pod żaglami chce posiadać w swoim domu jakiś mały lub większy akcent marynistyczny - żeglarski, przypominający mile spędzony czas z rodziną lub znajomymi podczas wypoczynku. Chcemy przecież otaczać się dobrymi wspomnieniami, pięknymi chwilami nie mniej jak dobrymi ludźmi. w_stylu_marynistycznym

czytaj całość »
Bloczki żeglarskie HOLT czy Nautos ?

Kilka lat temu dobrze znana firma HOLT produkująca bloczki żeglarskie oraz osprzęt pokładowy do łodzi, połączyła swoje długoletnie doświadczenie z doskonale prosperującą na brazylijskim rynku firmą Nautos znaną również z bardzo dobrej jakości osprzętu pokładowego i bloczków żeglarskich.

Bloczki_żeglarskie_HOLT_NAUTOS

 

czytaj całość »
Sklep Helly Hansen & Home

Sklep Helly Hansen.

23 Listopada to pamiętny dla sklepu żeglarskiego Szopeneria dzień. W tym to dniu otworzyliśmy w wyremontowanym budynku nowy sklep z odzieżą żeglarską narciarską i outdoorową firmy Helly Hansen

Budynek po naszej hali produkcyjnej łodzi przeszedł gruntowny remont i zyskał nowe funkcjonalne wnętrze, co pozwoliło na przeniesienie w całości dwóch działów 

Sklep_Helly_Hansen

 

 

 

czytaj całość »
Bimini, szprycbuda, pokrowiec do łodzi

Bimini, szprycbuda, cabrio a może tenty dla jachtu czy do motorówki. Wszystkie te rzeczy łączy jedno, materiał z którego jet wykonane.

W tym odcinku chcemy zatrzymać się przy kwestiach tkanin i materiałów do wykonania, bądź we własnym zakresie lub na zasadzie zlecenia firmie która zawodowo zajmuje się szyciem takich zadaszeń, pokrowców, szprycbud czy bimini. Gdyż tkanina do uszycia cabrio jest kluczowa i jej dobranie nosi poważne konsekwencje na przyszłość.

bimini, daszki, pokrowce, szprycbudy

 

czytaj całość »
Szekla, szekiel, szakiel - obojęsnie jak nazwana słóży do łączenia

Szekla - Prosta rzecz a łączy w sobie wiele zalet i jeszcze więcej funkcji. Prostota działania szekli dała jej wielką sławę i rozpoznawalność . Obecna w naszym życiu codziennym szekla dała nam możliwość łączenia wielu elementów za pomocą kliku prostych ruchów. Opis jaki można na temat szekli przeczytać w Wikipedii ;

"Szekla (szakla, szekiel, szakiel) – metalowa klamra w kształcie litery "U" lub "Ω", tworząca zamknięty obwód, otwierany i zamykany za pomocą śruby lub sprężynowej zapadki, służąca do łączenia elementów takielunku, np. liny z żaglem oraz szybkiego i czasowego łączenia lin zakończonych okiem, łańcuchów i ich kombinacji".

Szekle nierdzewne

 

czytaj całość »
Zbiornik paliwa przenośne i stacjonarne do zabudowy

Każdy kto posada motorówkę lub jacht żaglowy wyposażony w silnik wie, że temat zbiorników do paliwa jest bardzo szeroki. Zdecydowana większość łodzi motorowych z silnikami zaburtowymi oraz żaglówek używa zbiorników mniejszych przenośnych o pojemnościach 10,12, 22 i 30 litrów są to zbiorniki o niewielkich gabarytach wykonanych z polietylenu. Są lekkie trwałe i łatwo je ukryć w ciasnych schowkach i bakistach małych łodzi wędkarskich, łodzi motorowych i jachtach żaglowych. Wszystkie zbiorniki do paliwa bez względu na pojemność posiadają korek z odpowietrznikiem oraz króciec umożliwiający nałożenie wężyka do poboru paliwa.

Zbiorniki do łodzi

 

czytaj całość »
W czym prać sztormiaki ? Konserwacja kurtki przeciwdeszczowej !

Czyszczenie i pranie kurtek żeglarskich zwanych sztormiakami zawsze było obciążone dużym ryzykiem. Dawno temu moczono je w tłuszczach pochodzenia zwierzęcego co miało zapewnić im nieprzemakalność dziś znane są bardzo dobre środki zarówno czyszczące oraz impregnujące odzież techniczną,  przeciwdeszczową - Sztormiaki , Kurtki narciarskie

Nowoczesne kurtki przeciwdeszczowe - sztormiaki - kurtki narciarskie, szyte są z tkanin o bardzo wysokich parametrach wodoodporności i oddychalności. Dzięki tak wysokim parametrom możemy podczas wysiłku skupić się nad wykonywanymi czynnościami a nie na ubraniu. Wszystkie szwy są podklejone, a specjalny print z cząsteczek ceramicznych lub węglowych sprawia, że materiał jest odporny na ścieranie i promieniowanie UV. Sprzedawane w naszym sklepie żeglarskim kurtki żeglarskie - sztormiaki szyte są z tkanin Helly-Tech co daje pewność i gwarancję wysokiej jakości. Jednak należy pamiętać, że kurtkę żeglarską - sztormiak oraz wszystkie inne kurtki techniczne w tym kurtki narciarskie należy wypłukać lub przeprać aby nabrały świeżości.

płyn do prania sztormiaków Nikwax

Firma Helly Hansen rekomenduje do prania oraz impregnacji kurtek technicznych w tym sztormiaków i kurtek narciarskich produkty firmy Nikwax.

- Nikwax to znany światowy producent preparatów do czyszczenie oraz impregnacji odzieży, obuwia i sprzętu, przeznaczonego do używania na wolnym powietrzu. W tym wszystkich tkanin oddychających posiadających membrany a używanych w produkcji kurtek przeciwdeszczowych, kurtek narciarskich i żeglarskich sztormiaków.

 TX.Direct® Wash-In . To Numer jeden w czyszczeniu i impregnacji odzieży żeglarskiej i narciarskiej, łatwy w użyciu, bezpieczny i bardzo wydajny. Impregnuje odzież przeciwdeszczową w tym kurtki żeglarskie i narciarskie oraz szeroko pojętą odzież techniczną. Odświeża właściwości oddychające - zapewnia zachowanie trwałej hydrofobowości (DWR) kurtki. 

 

Lato - Gdzie ty jesteś ?

Lato Lato, już po lecie.

Wszystko co piękne szybko przemija i tak też jest z tym naszym latem. Jeszcze dobrze nie nacieszyliśmy się a tu dnia coraz mniej i mniej. Tylko czekać pierwszych przymrozków. Łodzi na jeziorach z tygodnia na tydzień mniej a przyczepy podłodziowe zaczynają prężyć muskuły. I na nic się zda zaklinanie rzeczywistości jak świat istnieje po lecie nadchodzi jesień, która także potrafi być przecudna. Specjalnie na okres jesienny Sklep żeglarlski Szopeneria przygotował ofertę na kosmetyki i środki do pielęgnacji i czyszczenia dna jachtów po długim pobycie w wodzie. Bywa tak że nawet najlepiej zadbany jacht potrafi po wyciągnięciu z wody pokazać to co ukrywała woda. A mianowicie drobne skorupiaki i pąkle poprzyklejane do dna, drobne nicienie i glony tworzące na dnie jachtu istny dywan. Burty pokryte wapieniem o twardej i trudnej do usunięcia strukturze. Wszystkie te zanieczyszczenia dna można a nawet trzeba usunąć zaraz po wyciągnięciu jachtu z wody. Można do tego rodzaju zabiegu używać szczotek o różnej sztywności włosia. Ale jeżeli dno jest bardzo mocno porośnięte pozostaje nam skorzystać z preparatów do czyszczenia dna jachtu. Do wyboru mamy kilka różnych środków firmy Sea-Line oraz Yachticon

Zasada działania w obydwu środkach jest bardzo podobna. Należy za pomocą dołączonego spryskiwacza nanieść preparat na czyszczoną powierzchnię i pozostawić na około 15 min następnie usunąć zabrudzenia szczotką z wodą lub wodą pod ciśnieniem. Przy bardzo silnych zabrudzeniach dna i burt należy się liczyć że całość trzeba będzie powtórzyć. 

Po usunięciu zanieczyszczeń z dna łodzi dobrze jest całą łódź dobrze umyć i zabezpieczyć woskiem aby brud z opadów atmosferycznych oraz " Czystego powietrza " nie przywierał do powierzchni laminatu. Można do takiego zabiegu używać szamponu z woskiem firmy Sea-Line C3

Tak umytą i zabezpieczoną łódź możemy wstawić do zaprzyjaźnionego rolnika do stodoły lub okryć plandeką.

Wciągarki linowe nierdzewne

Wszyscy znają a duża większość posiada albo widziała wciągarkę ręczną do lin. Urządzenie nie jest żadną nowością jeżeli chodzi o asortyment naszego sklepu. Już wiele lat jesteśmy dystrybutorem i importerem wciągarek linowych lub korbowych. Niedawno otrzymaliśmy od naszego producenta wciągarek pewną nowość . A mianowicie wciągarkę linową ręczną wykonaną ze stali nierdzewnej AISI316. I to można uznać za całkowitą nowość . Jak wiadomo stal nierdzewna o tym symbolu zapewnia całkowitą ochronę przed korozją a tym samym wciągarka pozostaje obojętna na słoną wodę oraz środowiska agresywne i może wyć stosowana również tam gdzie występują bardzo niekorzystne warunki w tym obecność substancji żrących.

Wciągarki_nierdzewne

czytaj całość »
Czym uszczelniać i kleić podczas naprawy łodzi

Czym uszczelniać i kleić podczas napraw szkutniczych na łodziach i jachtach. To pytanie zadaje sobie każdy użytkownik jednostki pływającej. Wszystko zależy co mamy uszczelnić lub przykleić. W większości przypadków są to małe przecieki przy szybach lub pod okuciami z reguły wynikają z błędów przy budowie jednostki, dlatego warto już na etapie budowy pamiętać o używaniu odpowiednich klejów i uszczelniaczy. Pamiętajcie jednak aby nigdy nie używać do takich napraw popularnych silikonów dostępnych w każdym sklepie budowlanym.

Sklep żeglarski Szopeneria poleca używanie Kleju Szkutniczego.

Klej do prac szkutniczych

 

 

czytaj całość »
Pełnia sezonu żeglarskiego

Jest przepięknie, słońce wiatr we włosach. Jednym słowem pełnia sezonu żeglarskiego. Jak co roku ten okres to dla naszego zespołu bardzo wyczerpujący moment. Bardzo duża ilość zamówień, które muszą dotrzeć do zamawiających. Ale należą się również podziękowania naszym dostawcom za terminowe dostawy. Trudno by wymieniać wszystkich bo jest to cała lista ale pozwolę sobie na klika znanych wszystkim marek.

czytaj całość »
Szopeneria jak co roku stawia na bezpieczeństwo

Co by nie powiedzieć i jak nie zaklinać czasu, małymi krokami zbliżamy się do połowy sezonu żeglarskiego. W ciągu tych kilku miesięcy mieliśmy i chłodny Maj. Gorące , wręcz afrykańskie upały w czerwcu i umiarkowanie chłodny początek lipca. Ale nic to, prawdziwy żeglarz pływa w każdą pogodę pod warunkiem że posiada odpowiednie okrycie czyli  kurtkę przeciwdeszczową lub sztormiak o dobrych parametrach . Odporny na deszcz i na tyle oddychający aby podczas wykonywania podstawowych czynności czuć się komfortowo. Ale kurtka przeciwdeszczowa - sztormiak to nie jedyna rzecz jaką potrzebujemy ażeby żeglowanie pozostało bezpiecznym sportem i po powrocie z rejsu można cieszyć się wraz z dziećmi, rodziną i znajomymi wspólnymi opowieściami i snuciem planów na przyszłość.

Ważną częścią stroju żeglarskiego pozostają kamizelki asekuracyjne, ratunkowe - czyli popularne kapoki.

Kamizelki_ratunkowe

 

czytaj całość »
Kotwice DELTA sprawiają, że kotwiczenie jest szybkie i bezstresowe

Kotwica DELTA sprawiaja, że kotwiczenie jest możliwie szybkie i bezstresowe.

Patrząc na obecne tempo życia i stres jaki codziennie odczuwamy, przychodzi dzień że chcemy wszystko rzucić i wyjechać gdzieś daleko gdzie nikt i nic nam nie będzie przeszkadzało. Nic nie jest lepsze niż spędzanie nocy z rodziną na wodzie. Tylko Ty żona i dzieci, i żadnych telefonów , tabletów itp. Ale aby w pełni cieszyć się chwilą, musisz mieć całkowitą pewność, że kotwica Cię utrzyma. Jako lider w sprzedaży osprzętu żeglarskiego Szopeneria postanowiła wprowadzić do swojej oferty kotwice DELTA. Ponieważ kotwice powinny zapewnić bezpieczeństwo na wodzie, dlatego wytwarzamy je zgodnie z najwyższymi możliwymi standardami jakościowymi we własnym zakresie, a także z projektem, który został opracowany i udoskonalony przez dziesiątki lat badań i doświadczeń. Dzięki kotwicy Delta na końcu łańcucha możesz spać spokojnie, niezależnie od tego, gdzie jesteś i w jakich warunkach pogodowych.

czytaj całość »
Harken at the front to hasło przewodnie marki Harken! Być zawsze o krok przed klientem, żeglarzem, wyprzedzać potrzeby, sprostać oczekiwaniom! Być dla każdego!

Harken at the front to hasło przewodnie marki Harken! Być zawsze o krok przed klientem, żeglarzem, wyprzedzać potrzeby, sprostać oczekiwaniom! Być dla każdego!

No właśnie. Wielu osobom wydaje się, że Harken to marka elitarna. Zarezerwowana jedynie dla tych, którzy żeglarstwo uprawiają wyczynowo, że Harken jest dla nich za dobry, że aż tak dobra jakość nie jest im potrzebna, bo za nią zawsze idzie wysoka cena. Tymczasem Harken nikogo nie wyklucza. Istotą dobrej jakości bloków dla wszystkich żeglarzy jest przede wszystkim bezpieczeństwo. Tym samym Harken wyznaczył sobie wyzwanie stworzenia bloku o doskonałej jakości, ale przeznaczonego dla żeglarzy z mniejszym budżetem, którzy do tej pory sobie Harkena „odmawiali”.

Bloki_harken_seria_element

czytaj całość »
Promocja na farby jachtowe Teknos-Oliva

Jako jeden z niewielu dystrybutorów farb jachtowych firmy Teknos-Oliva postanowiliśmy wyjść naprzeciw naszym klientom i proponujemy wszystkie produkty w  promocyjnych cenach.

- Farby jachtowe nawierzchniowe Oliva Emapur Marina

- Farby epoksydowe podkładowe Oliva Epinoks Bosman 54 i 77

- Farby antyporostowe , przeciwporostowe i antywegetatywne Oliva VSE Antyfouling

Wszystkie Produkty Teknos-Oliwa to renomowane, znane i cenione od lat w środowisku żeglarskim powłoki chroniące jednostki pływające przed wpływem niekorzystnego działania wody. Chronią laminat przed powstawaniem osmozy, zabezpieczają dno łodzi przed porastaniem przez glony oraz inne istoty żyjące w wodzie.

Proszę również zwrócić uwagę że w naszej ofercie posiadamy wszystkie niezbędne wyposażenie pomocne przy malowaniu i pracach remontowych na jachtach.

 

 

10 lat farb Sea-Line

Można by rzec " Ach jak ten czas szybko leci ". Nim żeśmy się obejrzeli a tu 10 lat minęło jak z bicza strzelił.

Jedna z bardziej rozpoznawanych obecnie marek w branży chemii i farb jachtowych, Firma Sea-Line świętuje swoje 10 lecie.

Firma Sea-Line została stworzona przez producenta chemii i kosmetyków samochodowych firmę Troton i z rozpędem weszła na rynek marynistyczny osiągając pełen sukces. Już w pierwszych latach swojej działalności pokazała bardzo dobre jakościowo produkty. Głównie były to  Sea-Line szpachle epoksydowe i poliestrowe stosowane do bieżących napraw łodzi ale również do generalnych remontów.

W następnych latach podążając za ciosem, wprowadzili bardzo udaną gamę past polerskich serii S1, S2, S3. Pasty polerskie firmy Sea-line bardzo szybko przyjęły się wśród żeglarzy, mniejszych zakładów szkutniczych oraz dużych stoczni. Wychodząc na przeciw zapotrzebowaniom żeglarzy firma Sea-Line wprowadziła równie skuteczne i łatwe w dozowaniu preparaty czyszczące oraz płyny zabezpieczające po myciu i polerowaniu. Filozofia firmy Sea-line sprowadza się do bardzo ważnego przesłania . Nie sztuką jest się napracować a pracować efektywnie. Wszystkie preparaty, płyny , pasty firmy Sea-line są bardzo proste w nakładaniu i efektywne jeżeli chodzi o wydajność. Do utrzymania łodzi w czystości nie potrzeba zatem wiele pracy, co niewątpliwie docenili klienci.

Farby_sea_line_jachtowe

 

czytaj całość »
Ciepła woda na jachcie to luksus czy już normalność ?

Jeszcze kilkanaście lat temu posiadanie na jachcie instalacji wodnej było niemal wyczynem, a na pewno wielkim osiągnięciem. Czasy jednak szybko się zmieniły i dostępność podzespołów stała bardziej osiągalna. Wielkość obecnie pływających jednostek jest już na tyle duża, że zamontowanie zbiornika o wielkości 50 lub 100 l wody nie stanowi problemów. Pompy i resztę instalacji łatwo umieścić pod zabudową, już w trakcie budowy jachtu. A ilość modeli kuchenek czy zlewów do zamontowania na jachcie jest naprawdę imponująca. Możemy wybierać pod względem wielkości, kształtu,rodzaju materiału. W przypadku kuchenek jachtowych wybór jest jeszcze większy. Różnią się rodzajem zasilania; gaz, olej napędowy, spirytus, to tylko niektóre z możliwości. 

W wielu przypadkach kuchenka połączona jest z małym zlewem. Daje to sporą oszczędność miejsca co na mniejszych łodziach jest bardzo ważne. Instalacja wodna jest dość prosta bo z reguły kończy się na jednym kranie z zimną wodą. 

I w ty miejscu chcieliśmy przedstawić możliwości rozbudowania instalacji o bojler ciepłej wody.

 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl