Aplikacja
Lato - Gdzie ty jesteś ?

Lato Lato, już po lecie.

Wszystko co piękne szybko przemija i tak też jest z tym naszym latem. Jeszcze dobrze nie nacieszyliśmy się a tu dnia coraz mniej i mniej. Tylko czekać pierwszych przymrozków. Łodzi na jeziorach z tygodnia na tydzień mniej a przyczepy podłodziowe zaczynają prężyć muskuły. I na nic się zda zaklinanie rzeczywistości jak świat istnieje po lecie nadchodzi jesień, która także potrafi być przecudna. Specjalnie na okres jesienny Sklep żeglarlski Szopeneria przygotował ofertę na kosmetyki i środki do pielęgnacji i czyszczenia dna jachtów po długim pobycie w wodzie. Bywa tak że nawet najlepiej zadbany jacht potrafi po wyciągnięciu z wody pokazać to co ukrywała woda. A mianowicie drobne skorupiaki i pąkle poprzyklejane do dna, drobne nicienie i glony tworzące na dnie jachtu istny dywan. Burty pokryte wapieniem o twardej i trudnej do usunięcia strukturze. Wszystkie te zanieczyszczenia dna można a nawet trzeba usunąć zaraz po wyciągnięciu jachtu z wody. Można do tego rodzaju zabiegu używać szczotek o różnej sztywności włosia. Ale jeżeli dno jest bardzo mocno porośnięte pozostaje nam skorzystać z preparatów do czyszczenia dna jachtu. Do wyboru mamy kilka różnych środków firmy Sea-Line oraz Yachticon

Zasada działania w obydwu środkach jest bardzo podobna. Należy za pomocą dołączonego spryskiwacza nanieść preparat na czyszczoną powierzchnię i pozostawić na około 15 min następnie usunąć zabrudzenia szczotką z wodą lub wodą pod ciśnieniem. Przy bardzo silnych zabrudzeniach dna i burt należy się liczyć że całość trzeba będzie powtórzyć. 

Po usunięciu zanieczyszczeń z dna łodzi dobrze jest całą łódź dobrze umyć i zabezpieczyć woskiem aby brud z opadów atmosferycznych oraz " Czystego powietrza " nie przywierał do powierzchni laminatu. Można do takiego zabiegu używać szamponu z woskiem firmy Sea-Line C3

Tak umytą i zabezpieczoną łódź możemy wstawić do zaprzyjaźnionego rolnika do stodoły lub okryć plandeką.

Wciągarki linowe nierdzewne

Wszyscy znają a duża większość posiada albo widziała wciągarkę ręczną do lin. Urządzenie nie jest żadną nowością jeżeli chodzi o asortyment naszego sklepu. Już wiele lat jesteśmy dystrybutorem i importerem wciągarek linowych lub korbowych. Niedawno otrzymaliśmy od naszego producenta wciągarek pewną nowość . A mianowicie wciągarkę linową ręczną wykonaną ze stali nierdzewnej AISI316. I to można uznać za całkowitą nowość . Jak wiadomo stal nierdzewna o tym symbolu zapewnia całkowitą ochronę przed korozją a tym samym wciągarka pozostaje obojętna na słoną wodę oraz środowiska agresywne i może wyć stosowana również tam gdzie występują bardzo niekorzystne warunki w tym obecność substancji żrących.

Wciągarki_nierdzewne

czytaj całość »
Czym uszczelniać i kleić podczas naprawy łodzi

Czym uszczelniać i kleić podczas napraw szkutniczych na łodziach i jachtach. To pytanie zadaje sobie każdy użytkownik jednostki pływającej. Wszystko zależy co mamy uszczelnić lub przykleić. W większości przypadków są to małe przecieki przy szybach lub pod okuciami z reguły wynikają z błędów przy budowie jednostki, dlatego warto już na etapie budowy pamiętać o używaniu odpowiednich klejów i uszczelniaczy. Pamiętajcie jednak aby nigdy nie używać do takich napraw popularnych silikonów dostępnych w każdym sklepie budowlanym.

Sklep żeglarski Szopeneria poleca używanie Kleju Szkutniczego.

Klej do prac szkutniczych

 

 

czytaj całość »
Pełnia sezonu żeglarskiego

Jest przepięknie, słońce wiatr we włosach. Jednym słowem pełnia sezonu żeglarskiego. Jak co roku ten okres to dla naszego zespołu bardzo wyczerpujący moment. Bardzo duża ilość zamówień, które muszą dotrzeć do zamawiających. Ale należą się również podziękowania naszym dostawcom za terminowe dostawy. Trudno by wymieniać wszystkich bo jest to cała lista ale pozwolę sobie na klika znanych wszystkim marek.

czytaj całość »
Szopeneria jak co roku stawia na bezpieczeństwo

Co by nie powiedzieć i jak nie zaklinać czasu, małymi krokami zbliżamy się do połowy sezonu żeglarskiego. W ciągu tych kilku miesięcy mieliśmy i chłodny Maj. Gorące , wręcz afrykańskie upały w czerwcu i umiarkowanie chłodny początek lipca. Ale nic to, prawdziwy żeglarz pływa w każdą pogodę pod warunkiem że posiada odpowiednie okrycie czyli  kurtkę przeciwdeszczową lub sztormiak o dobrych parametrach . Odporny na deszcz i na tyle oddychający aby podczas wykonywania podstawowych czynności czuć się komfortowo. Ale kurtka przeciwdeszczowa - sztormiak to nie jedyna rzecz jaką potrzebujemy ażeby żeglowanie pozostało bezpiecznym sportem i po powrocie z rejsu można cieszyć się wraz z dziećmi, rodziną i znajomymi wspólnymi opowieściami i snuciem planów na przyszłość.

Ważną częścią stroju żeglarskiego pozostają kamizelki asekuracyjne, ratunkowe - czyli popularne kapoki.

Kamizelki_ratunkowe

 

czytaj całość »
Kotwice DELTA sprawiają, że kotwiczenie jest szybkie i bezstresowe

Kotwica DELTA sprawiaja, że kotwiczenie jest możliwie szybkie i bezstresowe.

Patrząc na obecne tempo życia i stres jaki codziennie odczuwamy, przychodzi dzień że chcemy wszystko rzucić i wyjechać gdzieś daleko gdzie nikt i nic nam nie będzie przeszkadzało. Nic nie jest lepsze niż spędzanie nocy z rodziną na wodzie. Tylko Ty żona i dzieci, i żadnych telefonów , tabletów itp. Ale aby w pełni cieszyć się chwilą, musisz mieć całkowitą pewność, że kotwica Cię utrzyma. Jako lider w sprzedaży osprzętu żeglarskiego Szopeneria postanowiła wprowadzić do swojej oferty kotwice DELTA. Ponieważ kotwice powinny zapewnić bezpieczeństwo na wodzie, dlatego wytwarzamy je zgodnie z najwyższymi możliwymi standardami jakościowymi we własnym zakresie, a także z projektem, który został opracowany i udoskonalony przez dziesiątki lat badań i doświadczeń. Dzięki kotwicy Delta na końcu łańcucha możesz spać spokojnie, niezależnie od tego, gdzie jesteś i w jakich warunkach pogodowych.

czytaj całość »
Harken at the front to hasło przewodnie marki Harken! Być zawsze o krok przed klientem, żeglarzem, wyprzedzać potrzeby, sprostać oczekiwaniom! Być dla każdego!

Harken at the front to hasło przewodnie marki Harken! Być zawsze o krok przed klientem, żeglarzem, wyprzedzać potrzeby, sprostać oczekiwaniom! Być dla każdego!

No właśnie. Wielu osobom wydaje się, że Harken to marka elitarna. Zarezerwowana jedynie dla tych, którzy żeglarstwo uprawiają wyczynowo, że Harken jest dla nich za dobry, że aż tak dobra jakość nie jest im potrzebna, bo za nią zawsze idzie wysoka cena. Tymczasem Harken nikogo nie wyklucza. Istotą dobrej jakości bloków dla wszystkich żeglarzy jest przede wszystkim bezpieczeństwo. Tym samym Harken wyznaczył sobie wyzwanie stworzenia bloku o doskonałej jakości, ale przeznaczonego dla żeglarzy z mniejszym budżetem, którzy do tej pory sobie Harkena „odmawiali”.

Bloki_harken_seria_element

czytaj całość »
Promocja na farby jachtowe Teknos-Oliva

Jako jeden z niewielu dystrybutorów farb jachtowych firmy Teknos-Oliva postanowiliśmy wyjść naprzeciw naszym klientom i proponujemy wszystkie produkty w  promocyjnych cenach.

- Farby jachtowe nawierzchniowe Oliva Emapur Marina

- Farby epoksydowe podkładowe Oliva Epinoks Bosman 54 i 77

- Farby antyporostowe , przeciwporostowe i antywegetatywne Oliva VSE Antyfouling

Wszystkie Produkty Teknos-Oliwa to renomowane, znane i cenione od lat w środowisku żeglarskim powłoki chroniące jednostki pływające przed wpływem niekorzystnego działania wody. Chronią laminat przed powstawaniem osmozy, zabezpieczają dno łodzi przed porastaniem przez glony oraz inne istoty żyjące w wodzie.

Proszę również zwrócić uwagę że w naszej ofercie posiadamy wszystkie niezbędne wyposażenie pomocne przy malowaniu i pracach remontowych na jachtach.

 

 

10 lat farb Sea-Line

Można by rzec " Ach jak ten czas szybko leci ". Nim żeśmy się obejrzeli a tu 10 lat minęło jak z bicza strzelił.

Jedna z bardziej rozpoznawanych obecnie marek w branży chemii i farb jachtowych, Firma Sea-Line świętuje swoje 10 lecie.

Firma Sea-Line została stworzona przez producenta chemii i kosmetyków samochodowych firmę Troton i z rozpędem weszła na rynek marynistyczny osiągając pełen sukces. Już w pierwszych latach swojej działalności pokazała bardzo dobre jakościowo produkty. Głównie były to  Sea-Line szpachle epoksydowe i poliestrowe stosowane do bieżących napraw łodzi ale również do generalnych remontów.

W następnych latach podążając za ciosem, wprowadzili bardzo udaną gamę past polerskich serii S1, S2, S3. Pasty polerskie firmy Sea-line bardzo szybko przyjęły się wśród żeglarzy, mniejszych zakładów szkutniczych oraz dużych stoczni. Wychodząc na przeciw zapotrzebowaniom żeglarzy firma Sea-Line wprowadziła równie skuteczne i łatwe w dozowaniu preparaty czyszczące oraz płyny zabezpieczające po myciu i polerowaniu. Filozofia firmy Sea-line sprowadza się do bardzo ważnego przesłania . Nie sztuką jest się napracować a pracować efektywnie. Wszystkie preparaty, płyny , pasty firmy Sea-line są bardzo proste w nakładaniu i efektywne jeżeli chodzi o wydajność. Do utrzymania łodzi w czystości nie potrzeba zatem wiele pracy, co niewątpliwie docenili klienci.

Farby_sea_line_jachtowe

 

czytaj całość »
Ciepła woda na jachcie to luksus czy już normalność ?

Jeszcze kilkanaście lat temu posiadanie na jachcie instalacji wodnej było niemal wyczynem, a na pewno wielkim osiągnięciem. Czasy jednak szybko się zmieniły i dostępność podzespołów stała bardziej osiągalna. Wielkość obecnie pływających jednostek jest już na tyle duża, że zamontowanie zbiornika o wielkości 50 lub 100 l wody nie stanowi problemów. Pompy i resztę instalacji łatwo umieścić pod zabudową, już w trakcie budowy jachtu. A ilość modeli kuchenek czy zlewów do zamontowania na jachcie jest naprawdę imponująca. Możemy wybierać pod względem wielkości, kształtu,rodzaju materiału. W przypadku kuchenek jachtowych wybór jest jeszcze większy. Różnią się rodzajem zasilania; gaz, olej napędowy, spirytus, to tylko niektóre z możliwości. 

W wielu przypadkach kuchenka połączona jest z małym zlewem. Daje to sporą oszczędność miejsca co na mniejszych łodziach jest bardzo ważne. Instalacja wodna jest dość prosta bo z reguły kończy się na jednym kranie z zimną wodą. 

I w ty miejscu chcieliśmy przedstawić możliwości rozbudowania instalacji o bojler ciepłej wody.

 

czytaj całość »
Idzie jesień - czas pomyśleć o ciepłej kurtce SVALBARD PARKA

Nadchodzi jesień . I czy tego chcemy czy nie temperatury powodują że zaczynamy bardziej spoglądać na odzież w jakiej przychodzi nam wyjść na zewnątrz. Nie są nimi koszulki polo i krótkie spodenki . Odzież na jesień jest bardziej wymagająca i powinna spełniać kilka ważnych zadań. Ze względu na swoją pogodową specyfikę, jesienna odzież powinna zabezpieczyć przed porannym chłodem, mocnym wiatrem oraz często padającym deszczem. Helly Hansen posiada w swojej bogatej ofercie kurtki, które spełnią nasze wygórowane oczekiwania. Więc jeżeli cenisz komfort w dobrym stylu? Wybierz kurtkę parkę SVALBARD, zaprojektowaną z myślą o Tobie przez Helly Hansen. Kurtka ochroni Cię przed deszczem, mokrym śniegiem, wiatrem i chłodem. Twarzowa i funkcjonalna kurtka o prostym kroju. Wszystkie kurtki firmy Helly Hansen z kolekcji jesień-zima zaprojektowane zostały z myślą o silnych mrozach, dobrze sprawdzą się, gdy do miasta nadejdą zimowe chłody. Klasyczny fason w połączeniu z licznymi detali sprawi, że będzie to twoja ulubiona parka na chłodniejsze dni

czytaj całość »
Nowy wózek szotowy Holt-Nautos

Sezon żeglarski pomału dobiega końca, ale jest to bardzo intensywny okres przygotowań do nowego sezonu . Jako sklep żeglarski staramy się , aby nasza oferta była bogata w nowinki techniczne oferowane na rynku. Już dziś docierają do nas przecieki o nowych bardzo ciekawych produktach jakie przygotowują firmy produkujące osprzęt żeglarski na przyszły sezon. Holt-Nautos wypuści na rynek bardzo nowatorski wózek szotowy . Na początek będzie dostępny na szynę 25 mm a w przyszłości zostanie dostosowany do innych szerokości szyn. Łożyskowany bloczek zapewnia płynne przesuwanie liny a ruchoma głowica umożliwi dostosowanie kontu pochylenia w zależności od położenia szyny na pokładzie. Jest to bardzo nowatorskie rozwiązanie.

czytaj całość »
Warszawski Salon Jachtowy już blisko

Zbliża się jesień. Łodzie znikają z przystani zabierane przez armatorów na zimowy odpoczynek. Coraz szybciej zapada zmrok. Jednym słowem nadchodzi okres spokoju i wyciszenia. Ale tylko pozornie bo już niedługo rozpoczyna się prawdziwy maraton targów żeglarskich. Jest to bardzo gorący okres dla osób chcących sprzedać lub kupić nowy jacht czy łódź. Warto poświęcić kilka chwil, aby odwiedzić Warszawski Salon Jachtowy i zobaczyć interesujące nas jednostki. Porównać ich osiągi i wyposażenie. Większość stoczni oprócz jednostek pokazywanych na targach żeglarskich posiada również jednostki testowe. Można taką łódź przetestować na wodzie.

 Warszawski Salon Jachtowy

 

czytaj całość »
Nowe kotwice Rokna

Nowa kotwica Rokna jest zwieńczeniem prac na udoskonaleniem dotychczas dostępnych na rynku kotwic i całych systemów kotwiczenia jachtów żaglowych i motorowych. Rozwiązanie takie było często poszukiwane przez klientów, którzy chcieli doświadczyć wyjątkowej siły trzymania i ustawienia kotwicy, ale mieli trudności z umieszczeniem konstrukcji na rolce dziobowej.

czytaj całość »
Lifaloft - Tak nazywa się innowacyjna warstwa ocieplenia wykorzystywana w kurtkach Helly Hansen.

Zachowaj ciepło bez masy i wagi dzięki nowej hybrydowej kurtce Lifaloft ™. Musisz mieć kurtkę LIFALOFT HOODED INSULATOR JACKET przeznaczoną do życia w górach w podróży lub na żaglach. Dzięki zastosowanej warstwie Lifaloft ™ lekkiej i rozciągliwej. Kurtka zapewni odpowiednią izolację termiczną i pozwoli przetrwać spore spadki temperatury.

 

czytaj całość »
Żagle a ochrona przed nadmiernym promieniowaniem UV

Żagle w upały. Wielogodzinne rejsy przy bezchmurnym niebie, powinny być bezpieczną przyjemnością. Warto zadbać o ochronę naszej skóry przy nadmiernej ekspozycji na słońce. Helly Hansen proponuje odzież i akcesoria, które zabezpieczą nas przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB.ochrona przed nadmiernym promieniowaniem

czytaj całość »
Szopeneria stawia na bezpieczeństwo

Sezon żeglarski rozpoczyna się przepiękną pogodą. Wiele łodzi zostało już zwodowanych a reszta czeka na koniec prac remontowych i zapewne niedługo trafi na wodę. Ostatnie sprawdzenie osprzętu pokładowego i wyposażenia niezbędnego do bezpiecznego pływania. Jak co roku przygotowaliśmy dla żeglarzy i motorowodniaków bogatą ofertę sprzętu ratunkowego i asekuracyjnego. Chcemy aby ten sezon żeglarski przebiegał pod hasłem "Bezpieczny wypoczynek".

czytaj całość »
Majówka - prawdziwy Raj dla żeglarzy

Jest już Maj i najdłuższy weekend tego roku. Doczekaliśmy się prawdziwej żeglarskiej pogody. Wiatr , słońce, woda i grono najbliższych przyjaciół sprawia, że zaczynamy żyć pełnią życia. Jedyne co spędza na m sen z powiek to niedokończone prace szkutnicze na naszym jachcie. Można by podsumować wszystko jednym dobrym i znanym określeniem "pogoda znów nas zaskoczyła".

Ale nie martwmy się . Jest długi weekend i mamy bardzo dużo czasu aby nadrobić wszystkie prace remontowe na naszej łodzi. Szybkie sprawdzenie stanu powłoki anty porostowej i przemalowanie jedną warstwą nowej farby nie powinno zająć dużo czasu.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl