Odzież żeglarska/Home693 634 325
Osprzęt781 776 394
do kasy suma: 0,00 zł
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Szlak Wielkich Jezior Mazurskich 0

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich

Żeglarstwo jest pięknym sportem towarzyskim, który dla wielu żeglarzy przerodził się w prawdziwą żeglarską pasję. Jest to rodzaj relaksu na wodzie, gdzie możemy poczuć prawdziwą wolność i niezależność. Prawdziwym zagłębiem żeglarskim są Mazury, znane pod nazwą Krainy Tysiąca Jezior. Dla żeglarzy jednak pozostają Szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich. Polska obfitują w dużą ilość jezior. Wiele jest objęte strefą cichszy, może nieliczne są piękniejsze niż mazurskie, ale tym, co wyróżnia Wielkie Jeziora Mazurskie spośród innych, nie jest nawet ich wielkość, lecz przede wszystkim połączenia, tworzące cały system dróg wodnych.

Szlak zawiera się w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Obszar ten jest położony w północnej Polsce i obejmuje Pojezierze Mazurskie o powierzchni 1732 km², z czego 486 km² zajmują większe i mniejsze jeziora. Kraina ta powstała podczas zlodowacenia bałtyckiego około 10 tysięcy lat temu. Wtedy ukazała się urozmaicona rzeźba terenu po cofającemu się lodowca. Podczas ocieplenia klimatu rzeki i strumienie drążyły glebę, dążąc do niższych terenów. Tak powstały jeziora rynnowe Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Pierwsze wzmianki o budowie kanałów mazurskich pojawiają się już w VIX wieku, jednak pierwsze projekty budowy kanałów pochodzą z 1765 roku. Kanały mazurskie nabrały obecnego kształtu dopiero w latach 1854-1857. Całkowita długość szlaków żeglugowych w zależności czy płyniemy z Węgorzewa do Piszu, czy na jezioro Nidzkie wynosi od 111 do 132 km.

Szlak-Wielkich_jezior_mazurskich

czytaj całość »
Czy warto malować łódkę farbą antyporostową 0

Czy warto malować łódkę farbą antyporostową?

Takie pytanie zadają klienci naszego sklepu żeglarskiego przy co drugiej rozmowie odnośnie malowania dna łodzi, malowania zabezpieczającego przed osmozą podkładem epoksydowwym.

Odpowiedź może być tylko jedna !

Tak obowiązkowo po nałożeniu farby epoksydowej, czyli farby zabezpieczającej laminat przed wodą, powinniśmy jako następną warstwę chroniącą przed porastaniem pomalować Farbą Przeciwporostową.

Podkład epoksydowy z firmy Oliva Epinox Bosman 77, i Oliva Bosman 54. Tak samo jako inny podkład epoksydowy z firmy Troton, Sea-Line Epoxy Lightprimer, Epoxy Primer. Oraz podkłady epoksydowe z firmy International Gelshild Plus, Gelshild 200, VC Tar 2, Interprotect, Priomocon, Yacht Primer, nie chronią w żaden sposób przed porastaniem dna łodzi. Farby zwane podkładem epoksydowym są stworzone jako element chroniący kadłub z laminatu PS, GPR, drewna, aluminum lub stali przed przenikaniem cząsteczek wody. Takie zabezpieczenie w postaci bariery epoksydowej chroni poszycie łodzi przed rdzewieniem stalowego poszycia, butwieniem drewna, oksydowaniem aluminium i osmozą jeżeli mówimy o kadłubie z laminatu PS. Wiele osób niestety pewnie trochę zagubiona w sporym asortymencie Farb Jachtowych mylnie odczytuje przeznaczenie Farby Antyosmozowej i Farby Antyporostowej. Postaramy się jednak nieco przybliżyć temat kolejnych warstw farb, jakie powinny być nakładane na dno w celu jak najlepszej ochrony przed osmozą i porastaniem.

Ponieważ pewien etap pracy przy remontach jachtów jest niezależny od wybranego systemy malowania i producenta farb jachtowych, powinniśmy pamiętać że;

 • Właściwe przygotowanie powierzchni jest warunkiem dobrej aplikacji produktów
 • Każda powierzchnia przed malowaniem musi zostać oczyszczona, odtłuszczona i sucha
 • Farby epoksydowe należy używać - malować w temperaturze zalecanej w kartach technicznych nie mniej niż 10°C
 • Farby i szpachlówki epoksydowe wymagają zachowania dokładnych proporcji mieszania
 • Każdy produkt przed użyciem należy dobrze wymieszać
 • Do podkładów epoksydowych i farb jachtowych używamy dedykowanych przez producenta rozcieńczalników
 • Jedyne rekomendowane szpachlówki do napraw pod linią wody są szpachlówki epoksydowe
 • Zawsze zapoznaj się z kartami technicznymi oraz kartą charakterystyki produktu

Każda szanująca się firma produkująca Farby Jachtowe posiada dla swoich produktów sprawdzony i przetestowany system powłok ochronnych, dlatego przedstawimy je w kolejności dla danego producenta Farb Jachtowych

Porastanie-dna-jachtu

czytaj całość »
Ubrania i stroje narciarskie 0
Ubrania i stroje narciarskie

Ubrania Narciarskie

Ubranie Narciarskie posiada każdy miłośnik zimowego szaleństwa na stokach narciarskich. Pytanie jest tylko, czy jest z niego zadowolony i czy posiadane ubranie narciarskie spełnia jego oczekiwania. Narciarstwo zjazdowe, skiturowe oraz biegowe oczekują od strojów narciarskich najwyższych parametrów technicznych. Dziś wiele firm posiada w ofercie Stroje Narciarskie, Stroje Snowboardowe, to dobrze znane w półświatku narciarskim światowe marki takie jak; CMP, Burton, Quiksilver, McKinley, Helly Hansen, Descente, 4F, Spyder, Hi-Tec, Colmar, Head, Energiapura, Columbia, Jack Wolfskin. To tylko mały wycinek tego w czym dziś możemy zjeżdżać na nartach. Coraz więcej znanych firm szyjących odzież sportową wprowadza do oferty ubiory narciarskie dla narciarstwa zjazdowego cieszącego się coraz większą popularnością. Nie zapominają o fanach Snowboardu tak bardzo popularnego wśród młodszej części społeczeństwa oraz bardzo mocno w ostatnich latach rozwijającego się narciarstwa biegowego.

Odzież-kurtki -narciarskie

Moda Narciarska – Wyróżnij się z tłumu

Odzież Narciarska podobnie jak to jest z innymi kolekcjami podlega pewnym modom. Następują zmiany krojów, kolorów, zmieniają się materiały, niektóre zmiany wymuszone są poprawą walorów użytkowych a niektóre zastosowaniem innych nowszych materiałów posiadające lepsze właściwości oddychające, ocieplające lub inne. Co roku producenci oferują nowe kolekcje odzieży, która pozwoli narciarzom wyróżnić się z tłumu dzięki nowej kolorystyce i technologii, zapewni komfort, swobodę ruchów i świetny komfort cieplny. Zarówno kurtki jak i Spodnie Narciarskie będą spełniały powyższe warunki, ale także dobiorą się w zgodny, bardzo dobrze wyglądający Zestaw Narciarski.

 

czytaj całość »
Ubrania Żeglarskie 0
Ubrania Żeglarskie

Ubrania żeglarskie

Jednym z podstawowych i niezbędnych przedmiotów potrzebnych podczas rejsu są Ubrania Żeglarskie. Wiele marek odzieżowych szyjących odzież techniczną, proponuje w swojej ofercie ubrania szyte z myślą o żeglarzach. Odzież żeglarska jest bardzo zaawansowana technicznie i posiada bardzo dużo ciekawych rozwiązań technicznych. Wszystkie mają na celu poprawić komfort i ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak deszcz wiatr a nawet nadmierne nasłonecznienie. W zależności w jakich warunkach klimatycznych pływamy, możemy dobrać stosowne ubranie żeglarskie do panującego klimatu i pory roku. Firmy takie jak Helly Hansen, Musto, Henrii Loyd, Gill, ZHIK, posiadają własne możliwości testowania odzieży żeglarskiej wykorzystując do tego celu laboratoria , ale również drużyny żeglarskie pływające w regatach. Jest to bowiem najlepszy sposób sprawdzenia Ubrań Żeglarskich w warunkach ich codziennej pracy. Wszystkie uwagi żeglarzy mają realne przełożenie na poprawę wykonania i są zawsze kluczowe przy projektowaniu Wysokiej jakości Odzieży Żeglarskiej.

Ubrania pianki regatowe

 

czytaj całość »
Bloki Holt-Nautos najwyższa jakość sprawdzona przez morze 0

Holt-Nautos najwyższa jakość sprawdzona przez morze

Sklep żeglarski Szopeneria.pl już od wielu lat oferuje w sprzedaży spory asortyment bloczków żeglarskich firmy HOLT-Nautos. Jak w przypadku każdej  nowej firmy w naszej ofercie, wprowadzaliśmy stopniowo  poszczególne kategorie produktowe .

Bloki żeglarskie to oczywiście sztandarowy produkt Holt Marine ltd. Wielowariantowość bloków żeglarskich wymogła na producencie podział, ze względu na rodzaj, średnice rolek, rodzaj zastosowania. Najmniejsza linia bloków Holt - Nautos to 20MM DYNAMIC BLOCKS, Są to bloczki do małych łodzi otwarto pokładowych, dingi o bardzo wytrzymałym mocowaniu z kutej obejmy stalowej. Policzki nierdzewne optymalizujące prowadnice liny w rolkach. Otwarta oś pozwala zwiększyć wytrzymałość w krytycznym obszarze obciążenia. Umożliwia bezpośrednie wiązanie lin przez oś zblocza. W bloczkach Holt zastosowano suche łożyska kulkowe ze stali nierdzewnej na osi ze stali nierdzewnej, daje to zwiększoną wytrzymałość i możliwość szybkiego płukania bloczka z zanieczyszczeń. Bloczki Nautos serii dynamic wykonane są w taki sposób aby unikać uderzeń części metalowych w laminat, Roli i policzki zaprojektowano aby chronić laminaty łodzi przed uszkodzeniem. Ogólna budowa bloczków HOLT - NAUTOS :

 • Średnica rolki - 20mm Szerokość rolki: 7mm
 • Materiał: żywica acetalowa
 • Policzki: nylon wypełniony szkłem ze stali nierdzewnej 316 stalowe paski
 • Oś: stal nierdzewna 316 Rozmiar linii: 2,5 - 6 mm

Holt-Nautos

 

czytaj całość »
Kurtka żeglarska Helly Hansen COASTAL 0
Kurtka żeglarska Helly Hansen SOLI COASTAL

KURTKA żeglarska Helly Hansen COASTAL

Kurtka żeglarska Coastal to znana w świecie żeglarskim odzież zabezpieczająca przed niekorzystnymi warunkami podczas rejsu. Wielu żeglarzy miało już przyjemność pływania w tego typu sztormiaku. Kurtki Costal od firmy Helly Hansen są bowiem od wielu lat oferowane w kolekcji żeglarskiej. Nowoczesne wydanie kurtki żeglarskiej Helly Hansen SOLI Coastal jest nieco zmodyfikowane o kilka nowości. Zastosowanie nowszych materiałów i poprawienie funkcjonalności kurtek Helly Hansen, daje możliwość lepszej ochrony i jeszcze większego komfortu użytkowania podczas trudnych warunków żeglugi. Kurtka żeglarska Salt Coastal Jacket to nowoczesna kurtka żeglarska wykonana z wodoodpornego i oddychającego materiału HELLYTECH® Performance ze wszystkimi kluczowymi cechami kurtki do żeglowania przybrzeżnego. Podwójne mankiety, wysoki kołnierz ochronny z kapturem o wysokiej widoczności i naszywki odblaskowe SOLAS zapewniają wygodę i suchość. Elegancki wzór oparliśmy na kultowym pasku flagowym Helly Hansen® użytym po raz pierwszy w kurtkach żeglarskich wyprodukowanych dla norweskiego programu Whitbread z 1981 r. „Berge Viking”.  Kurtki żeglarskie Coastal mogą być wykorzystywane do żeglugi przybrzeżnej, można jednak pokusić się zabranie jej na niedługie rejsy morskie. Kurtka żeglarska posiada bardzo odporny na wodę materiał o wysokiej oddychalności.

 

czytaj całość »
Odzież Regatowa Zhik 0
Odzież Regatowa Zhik

Odzież regatowa Zhik

Niezmiernie miło nam poinformować Państwa, że sklep żeglarski Szopeneria został oficjalnym dystrybutorem marki Zhik Pty Ltd. Zhik rozpoczął swoją działalność po Igrzyskach Olimpijskich w Atenach 2004. Zhik przystąpił do zrewolucjonizowania strojów i odzieży regatowej przeznaczonej dla żeglarzy pływających na klasowych łodziach regatowych, poczynając od najmłodszych żeglarzy pływających na żaglówkach Optimist, Laser Standard, Laser Radial, Laser 4.7. Są to bardzo wymagające łodzie dla młodych adeptów żeglarstwa, dlatego tak ważne jest aby stroje i kombinezony w których pływają były dobrze dopasowane, wygodne. Zapewniały ochronę przed chłodem, słońcem i silnym wiatrem. Takim produktem jest; Zhik Kombinezon junior neoprenowy pianka Juniors Skiff Suit. Zawiera najnowocześniejszą technologię i funkcje zaczerpnięte z naszej gamy odzieży regatowej dla dorosłych Microfleece™ i Superwarm®, która okazała się doskonale przyjęta przez środowisko żeglarskie. Takie rozwiązania jak 4-kierunkowy super rozciągliwy neopren i nylon, dopasowanie 3D do ciała, szybkoschnący wewnętrzny ciepły polar, panele - wzmocnienia odporne na ścieranie Zhiktex™ II i bardzo rozciągliwe szwy są typowym strojem dla dzieci do treningów żeglarskich. Każdy typ łodzi regatowej wymaga nieco innego kombinezonu na konstrukcję łodzi i technikę pływania.

Odzież regatowa Zhik

Dla łodzi Finn, Europa, 420, 470, Hobie Cat, OK-Dinghy, Skiff, RS 21 Preferowane są kombinezony regatowe neoprenowe takie jak; Zhik Kombinezon neoprenowy pianka Superwarm V. kombinezon Steamer Teamer Superwarm® V zapewnia dopasowane kształty do całego ciała. Odpowiednią regulację temperatury z dużą elastyczność tak potrzebną podczas regat. Połączenie neoprenu termoizolacyjnego o grubości 2 i 3 mm i ukierunkowanych super rozciągliwych paneli chroniących wrażliwe i delikatne miejsca. Pianki i kombinezony regatowe Zhik spełniają właśnie takie wymagania. Zhik rozwija się teraz, wprowadzając nowe produkty techniczne, które będą atrakcyjne dla większego zestawu zastosowań zewnętrznych i morskich. Powszechnie już znane w świecie żeglarskim Buty żeglarskie regatowe; ZHIK HIGH CUT ANKLE BOOT Buty neoprenowe o antypoślizgowej podeszwie o wysokiej przyczepności dające jednocześnie komfort użytkowania. Podobnie wysoką jakość prezentują kamizelki regatowe oferowane przez firmę Zhik. Nakładane przez głowę Kamizelka żeglarska Zhik P3 PFD została zaprojektowana z dużą starannością i uwzględnieniem potrzeb pływania regatowego. Wygodny regatowy krój z dużym podcięciem pod pachami i sporym wycięciem przy szyi gwarantuje dużą swobodę ruchów podczas zawodów sportowych i szkolenia żeglarskiego. Zostały wyeliminowane niepotrzebne paski i klamry, kamizelka ma kompaktowy zwarty krój dobrze dopasowany do ciała. Na ramionach zastosowano panele z rozciągliwego neoprenu. Z przodu naszyta jest wygodna duża kieszeń, z łatwym dostępem nawet podczas wyścigu lub treningów. Kamizelka ma certyfikat ISO-12402-5. Miłym dopełnieniem oferty są worki wodoodporne na Brybag Roll, czy czapki żeglarskie. Już na samym początku tej współpracy zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań aby wszystkie produkty Zhik były dostępne w bieżącej sprzedaży, w cenach gwarantowanych przez producenta.

czytaj całość »
Garnki emaliwane do gotowania na jachcie 0
Garnki emaliwane do gotowania na jachcie

Garnki emaliowane do gotowania na jachcie

Istnieje wiele możliwości wyposażenia małej kuchni jachtowej w niezbędne wyposażenie do gotowania na kuchence gazowej  lub równie popularnych kuchenkach spirytusowych. Rynek naczyń turystycznych jest wręcz przepełniony zestawami naczyń turystycznych do gotowania. Możliwości jest wiele i można wybierać pomiędzy garnkami ze stali nierdzewnej, garnkami aluminiowymi. Niejednokrotnie zestawy garnków turystycznych łączone są w składane sety, zajmujące bardzo mało miejsca, co oczywiście ma swoje uzasadnienie. Najnowszym trendem jeżeli chodzi no zdrowe gotowanie są dobrze wszystkim znane z kuchni naszym mam i babć garnki emaliowane. Garnki emaliowane są znane i używane od dekad. Miłość do nich przechodzi z pokolenia na pokolenie. Królowały już w kuchniach XVIII w. i po latach pogoni za różnymi nowinkami, wracają do naszych kuchni naczynia emaliowane, również do kuchni na jachcie.

Zdrowe gotowanie na jachcie

Kolekcje garnków żeglarskich NAVIGARE odznaczają się wysoką jakością. Szklista emaliowana powłoka pomaga zapewnić odpowiednią higieniczność, a także chroni przed uwalnianiem się substancji szkodliwych i uczulających. Nie pochłania zapachów i jest kwasoodporna. Garnki nie zawierają niklu i wykazują się wysoką odpornością na korozję, dlatego odpowiednio użytkowane stanowią doskonałe rozwiązanie na lata. Warto pamiętać, że korzystając z garnków emaliowanych dbasz o bezpieczeństwo swoje i środowiska.

Garnki emaliowane z motywem żeglarskim - w zestawach i na sztuki

Kupując wysokiej jakości garnki emaliowane, nie musisz decydować się na cały komplet. W sklepie żeglarskim Szopeneria.pl kupisz je na sztuki, zgodnie z własną potrzebą i stylem. Wybieraj dowolne kształty oraz pojemności, według ich przeznaczenia. Wśród naczyń na sztuki znajdziesz emaliowane kubki z motywem marynistycznym o pojemności 0,55 l, rondel emaliowany z motywem żeglarskim o pojemnościach 1,6 l i małe garnki emaliowane do jachtu z uchwytami 2,5 oraz 3,2 l. Całość tworzy podstawowy zestaw garnków do wyposażenia łodzi na rejsy i pod czarter.

Garnki emaliowane z motywem żeglarskim do kuchni domowej

Wiemy jak ważne jest przywiązanie do naszego Hobby, rodzaju kultury, społeczności żeglarskiej. Te zachowania, próbujemy przenosić do naszych domów podtrzymując styl i kulturę żeglarską. Kupując garnki do kuchni w stylu marynistycznym, bądź z motywami żeglarskimi, niejako przenosimy nasz świat z wody do domu. Czujemy się w nim dobrze, przytulnie i zgodnie ze swoimi zainteresowaniami.

Jakie korzyści z garnków emaliowanych na jachcie ?

 • Emalia którą powleczone są garnki jest hipoalergiczna, dzięki czemu polecana jest dla dzieci, osób starszych oraz alergików.
 • Garnki emaliowane nie zmieniają smaku przygotowywanych i przechowywanych w naczyniu potraw.
 • Emaliowana powłoka garnków do jachtów jest bakteriostatyczna, co oznacza, że uniemożliwia przeniknięcie do potraw drobnoustrojów.
 • Powłoka z emalii ceramicznej zabezpiecza przed przenikaniem do pożywienia szkodliwych substancji.
 • Szklista powłoka garnków żeglarskich, nie pozwala na rozmnażanie się bakterii, blokując przedostawanie się szkodliwych substancji i alergenów do potraw.

Zestawy garnków emaliowanych do łodzi czarterowych

Zakup garnków emaliowanych z motywem żeglarskim NAVIGARE, to idealne rozwiązanie dla firm czarterujących łodzie i żaglówki. Garnki z motywem żeglarskim idealnie pasują do wnętrz jachtów w czarterze. Podnoszą standard czarterowanego jachtu i pozostają miłym dopełnieniem wyposażenia jachtowego kambuza. Ponieważ garnki powlekane emalią mogą być używane na kuchenkach indukcyjnych oraz zmywane w zmywarkach, łatwo po zakończeniu rejsu wszystkie naczynia umyć i zdezynfekować przed wydaniem jachtu następnej załodze.

Najlepszy prezent dla żeglarki, żeglarza ?

Wybranie prezentu dla żeglarza to nie łatwa sprawa. Nie wiadomo jakie potrzeby i wymagania ma spełniać. Dlatego, warto stawiać na sprawdzone i przydatne rzeczy. Prezenty, które na pewno zostaną dobrze przyjęte, to takie z których można korzystać w życiu codziennym. A jeżeli przypominają wspaniale spędzone chwile z rejsów  po mazurskich jeziorach. Sukces gwarantowany. Zestaw garnków żeglarskich NAVIGARE, to bardzo dobry wybór.

 

 

czytaj całość »
Zawleczki i przetyczki nierdzewne 0
Zawleczki i przetycfzki nierdzewne

Zawleczka nierdzewna, bądź jak kto woli przetyczka

Służy do zabezpieczenia sworznia przed wypadnięciem.

W łodziach żaglowych szczególnie ważny, a zarazem znienawidzony przez żeglarzy element wyposażenia jachtu. Zawleczka, to przeważnie zwinięty podwójnie cienki drucik ze sali nierdzewnej. Sprężysta spójna konstrukcja pozwala na zabezpieczanie wszelkiego rodzaju sworzni np; w ściągaczach napinających wanty,sztag. Zabezpieczają główne elementy jak oś masztu czy przegub bomu. Wszędzie tam gdzie na łodzi występuje jakiś rodzaj sworznia, zabezpieczenie stanowi mała z reguły nierdzewna sprężynka zwana zawleczką lub przetyczką. Oczywiście można spotkać wiele innych form zawleczek takie jak zawleczka rozginana, zawleczka sprężysta BETA.

Te zawleczki nie są tak popularne w środowisku żeglarskim. Zawleczka rozginana jest co prawda bardzo dobrym rozwiązaniem ale przy wyjmowaniu może sprawić trochę problemów i wymaga użycia narzędzia do jej usunięcia, co na jachcie może być niewygodne. Zawleczka BETA jest zbyt duża. Po przełożeniu zawleczki BETA można zauważyć, że po jednej stronie wystaje duża jaj część. Może być powodem uszkodzenia ciała przy poruszaniu się po jachcie a nawet rozdarcia żagli o ostre krawędzie. Zawleczka Beta może byś też łatwo usunięta poprzez przypadkowe wysunięcie,dlatego bardzo rzadko stosowana jest w żeglarstwie.

Zawleczki okrągłe nierdzewne wykonane są ze stalowego sprężystego drutu o małej średnicy. Wygląda podobnie jak powszechnie znane kółko do kluczy. Można spotkać zawleczki z przetyczką, czyli zagiętymi końcówkami ułatwiającymi włożenie zawleczki w mały otwór sworznia. Ta konstrukcja przetyczki jest obecnie bardzo popularna.

czytaj całość »
Boje do oznaczania toru wodnego 0
Boje do oznaczania szlaku wodnego

Szlak żeglugowy to strefa po jakiej bezpiecznie można poruszać się w nieznanym środowisku. Wyznacza bezpieczny dla ruchu szlak po którym bezpiecznie można poruszać się jednostkami pływającymi. Szlak żeglowny to nie tylko kanały i rzeki, ale również duża część jezior. Często bywa że szlak żeglowny ze względu na specyfikę akwenu musi omijać łachy naniesionego przez rzekę piachu, wystające ostrogi, lub omijać płycizny występujące na na jeziorach. W takim celu do oznakowania bezpiecznego szlaku wodnego służą znaki żeglugowe.

Czym są znaki żeglugowe ?

Znaki żeglugowe to rodzaj pławy - bojki o odpowiednim kształcie i kolorze. Ze względu na rodzaj znaku i znaczenie może przyjmować formę klepsydry, stożka, walca, kuli i wiele innych form zgodnie z przepisami o oznakowaniu szlaków żeglugowych.

Kolory takich pław też są ściśle określone. I tak najbardziej popularne znaki;

Znak lewej strony toru wodnego - kolor pławy czerwony

Znak prawej strony toru wodnego - kolor pławy zielony

Oznakowanie miejsc niebezpiecznych - znak kardynalny w kolorze żółto czarnym

Pławy do oznakowania szlaku żeglownego powinny być dobrze widoczne, a co za tym idzie ich rozmiar powinien być dostosowany do wielkości akwenu.

 

czytaj całość »
Nowy model bojlera do łodzi i samochodów kempingowych 0
Nowy model bojlera do łodzi i samochodów kempingowych

Nowy model bojlera do łodzi i samochodów kempingowych typu kamper

Firma Ati di Mariani Wychodząc naprzeciw nowym rozwiązaniom zastąpiła dotychczas produkowany bojler o symbolu BT20.. Nowym modelem O symbolu BQ20.. Nowy bojler, tak samo jak poprzedni model dedykowany jest do montażu w łodziach żaglowych i motorowych posiadających silnik stacjonarny, oraz w samochodach kempingowych typu kamper, kampervan, oraz wszystkiego rodzaju adaptacjach samochodów z przeznaczeniem mieszkalnym, wypoczynkowym i gastronomicznym jak Foodtrack.

 

czytaj całość »
Kuchenka gazowa do łodzi, kampera i przyczepy kempingowej 0
Kuchenka gazowa do łodzi, kampera i przyczepy kempingowej

Każdy, kto raz zaznał prawdziwej wolności, nigdy już tego nie zapomni i chęć korzystania z niej tylko będzie rosła. Taka jest prawda o żeglarstwie i karawaningu. To dwie jakże odmienne formy spędzania wolnego czasu, a jednak łączy je jedno - Wolność. Płyniesz gdzie chcesz, jedziesz gdzie chcesz, nie wiążą cię żadne terminy, godziny hotelowe itd. Po prostu jest pięknie !!

Dziś zarówno w przyczepach kempingowych, samochodach mieszkalnych, jachtach, poziom wyposażenia pozwala spędzać całe tygodnie. Większość z nich jest prawie niezależna od zewnętrznych źródeł zasilania. Wyposażone w panele słoneczne i baterie ładowane z silnika mogą długo funkcjonować bez zawijania do portów czy korzystania z pól kempingowych. Samochodem mieszkalnym typu kamper można przejechać pół świata. Nie dało by się tego zrobić bez dobrego wyposażenia. Do takiego należą kuchenki gazowe przeznaczone do zabudowy w jachtach, przyczepach kempingowych i samochodach mieszkalnych zwanych na wiele sposobów, kamper, wohnmobil, kampervan.

Kuchenki gazowe do przyczep kempingowych, samochodów typu kamper oraz łodzi to ten sam produkt. Przeważnie kuchenki do przyczep kempingowych i jachtów wykonane są ze stali nierdzewnej. Jednym z bardziej rozpoznawalnych producentów kuchenek do łodzi, przyczep kempingowych jest firma DOMETIC, SMEV, Thetford, CAN oraz ENO. Spotyka się również kuchenki gazowe do łodzi, przyczep i samochodów kempingowych na płycie ceramicznej. Większość z nich zasilana jest gazem Propan-butan o ciśnieniu 30mb, ale zdarzają się wyjątki. Ze względu na bezpieczeństwo wielu żeglarzy rezygnuje ze stosowania paliwa w postaci ciężkiego gazu na rzecz bardziej bezpiecznego paliwa jakim jest spirytus, stosując kuchenki spirytusowe. Jest to o tyle bezpieczne, że ciężki propan-butan nie zbiera się w zęzie i nie stwarza zagrożenia wybuchem.

czytaj całość »
Polerowanie łodzi - Pasty polerskie 0
Polerowanie łodzi - Pasty polerskie

Jak sam tytuł wskazuje, tematem tego artykułu będzie polerowanie łodzi.

Podejmując temat polerowania należy nadmienić, że jest to bardzo tania forma przywrócenia świetności naszej łodzi. iu nie ma to znaczenia czy jest to mała łódka wiosłowa, czy duży jacht żaglowy.Odnowienie powierzchni poprzez polerowanie jest o wiele tańszym rozwiązaniem niż malowanie i przeprowadzenie długiego i skomplikowanego procesu malowania. Po którym chcąc czy nie i tak należy wypolerować całą malowaną powierzchnię.

Przed rozpoczęciem polerowania powinniśmy nieco zapoznać cię ze stanem powierzchni którą mamy zamiar polerować. Określić jaki materiał tworzy powierzchnię, jaka jest jego twardość, czy chcemy jedynie nadać tak zwanego błysku , czy może zlikwidować wszechobecne rysy.

Na tej podstawie dobieramy odpowiednio pastę polerską.

 

czytaj całość »
Czyszczenie i olejowanie drewna egzotycznego 0
Czyszczenie i olejowanie drwena egzotycznego

Meble ogrodowe, tarasy oraz pokłady łodzi z drewna egzotycznego bardzo rzadko pokrywamy lakierami. Oleista i zwarta struktura drewna powoduje , że lakier bardzo słabo do niej przywiera i należy takie drewno poddać wielu procesom przygotowanie do położenia lakieru. Znacznie prostszą metodą jest olejowanie. Olej do drewna egzotycznego jest łatwy do nałożenia i bardzo łatwo wchłaniany. Drewno z jakiego zbudowanie są tarasy , meble ogrodowe lub pokłady jachtowe jest wręcz idealnym podłożem dla wszelkiego rodzaju olejów.

 

czytaj całość »
Oleje i impregnaty do tarasów i pomostów REMMERS 0
Oleje i impregnaty do tarasów i pomostów REMMERS

Drewno jest stosowane w budownictwie od początków dziejów. Już wtedy dostrzeżono wiele atutów i możliwości drzemiących w tym materiale budowlanym. Z drewna można wykonać prawie wszystkie narzędzi i przedmioty potrzebne w codziennym życiu oraz postawić z niego dom, taras, zbudować meble ogrodowe a nawet zbudować jacht. Obecnie drewno jest często wykorzystywanym materiałem wykończeniowym w nowoczesnym budownictwie do produkcji elementów budowlanych i wykończeniowych. Szeroka gama zastosowań sprawia, że narodziła się zupełnie inna dziedzina przemysłu, która skupia się nad zabezpieczenie i konserwacją drewna.

Firma Remmers oferuje kompleksową i kompletną ofertę, która żadnego z zagadnień tej dziedziny nie pozostawia bez konkretnej systemowej odpowiedzi.

Historia podobna do wielu. Wszystko zaczęło się w starym garażu. W czasie, gdy w powojennych Niemczech trwała intensywna odbudowa kraju, Bernhard Remmers założył w dolnosaksońskim Löningen swoją firmę. Od samego początku poszukiwał osobistego kontaktu z klientami i dostawcami, wcześnie rozpoznawał problemy w budownictwie i opierając się na tych podstawach sukcesywnie rozwijał swoją firmę, która dziś jest - działającą na skalę międzynarodową - przedsiębiorstwem z oddziałami w całej Europie.

Firma Remmers obecnie to bardzo innowacyjne przedsiębiorstwo zajmujące się wieloma działami chemii budowlanej i powłok zabezpieczających. Wysoka jakoś produktów pozwoliła na szybkie zdobywanie wielu rynków:

Impregnacja i zabezpieczenie drewna to bardzo szeroki dział działalności firmy Remmers. Produkty te kompleksowo zabezpieczają, impregnują i pozwalają na wieloletnie użytkowanie konstrukcji drewnianych. Poczynając od tarasów, pergoli, mebli ogrodowych, drewnianych elementów konstrukcyjnych kończąc na elementach drewnianych łodzi, pokładach teakowych i innych elementach z drewna egzotycznego.

 

czytaj całość »
Odbjacze jachtowe OCEAN Fenders 0
Odbjacze jachtowe OCEAN Fenders

Od 1985 roku firma OCEAN jako pierwsza na świecie zaprojektowała i wyprodukowała unikalną gamę pełnych odbijaczy do łodzi, odbjiaczy dziobowych i rufowych do jachtów wykonanych z elastycznej zintegrowanej pianki PU. Gama pełnych odbijaczy OCEAN jest tym, co wyróżnia markę spośród innych. Te wyjątkowe i najwyższej jakości produkty sprawiają, że firma OCEAN jest o krok wyżej niż reszta. Będąc jedyną marką, która może zapewnić Tobie ekskluzywne włoskie wzornictwo i wzorzyste odbijacze do łodzi, odbijacze są wykonane z technologii elastycznej pianki integralnej, która jest używana tylko przez OCEAN do produkcji osłon burtowych i odbijaczy! Produkty te mają najlepszą amortyzację i żywotność niż jakikolwiek odbijacz do łodzi na rynku, jako jedyny, których nie można przebić. Po ponad 30 latach na rynku odbijaczy do łodzi i ciągłym wprowadzaniu nowych produktów zgodnie z potrzebami stałych i zaufanych partnerów, z dumą zajmuje pierwsze miejsce w największym na świecie zakładzie produkcyjnym wszelkiego rodzaju odbojnic do pontonów i litych błotniki do łodzi morskich. Będąc uważanym za najbardziej innowacyjną markę na rynku odbojnic morskich, będziemy nadal produkować ... NAJLEPSZE ODBOJNIKI JACHTOWE na świecie. OCEAN wypełnia przyszłość morskiej ochrony przeciwpożarowej. Najwyższa jakość - Ekskluzywny i nowoczesny design - Unikalne cechy Dożywotnia wydajność - maksymalna ochrona - najwyższa spójność Największa oferta odbijaczy i ochraniaczy do łodzi na rynku.

czytaj całość »
Firma SIKA i kleje Sikaflex 0
Firma SIKA i kleje Sikaflex

Wszystko zaczyna się od kleju Sika-1 i budowy tunelu Gotthard .

Założenie firmy Sika Kaspar Winkler kierował się swoim duchem przedsiębiorczości, kiedy położył kamień węgielny pod naszą firmę w 1910 roku. Wynalazł uszczelniacz Sika-1, szybkowiążącą domieszkę hydroizolacyjną do zaprawy, która była używana do uszczelniania tunelu Gottharda. Umożliwiło to szwajcarskiemu przedsiębiorstwu kolejowemu zelektryzowanie ważnego połączenia między Europą Północną i Włochami. Innowacyjne rozwiązanie zaproponowane przez Kaspara Winklera spełniało zapotrzebowanie, Po bardzo trudnych pierwszych latach. Szwajcarskie Koleje Federalne przeprowadziły udane próby z użyciem Sika do uszczelniania tuneli na odcinku Gotthard. Stało się to konieczne, aby można było używać pociągów elektrycznych. W następnych latach Szwajcarskie Koleje Państwowe zaimpregnowały 67 tuneli za pomocą uszczelniaczy i domieszek do betonu firmy Sika. Wtedy dostrzegł nadchodzące globalne zapotrzebowanie na swoje przełomowe domieszki i otworzył filie na całym świecie.

czytaj całość »
Luki Jachtowe Gebo Marine 0
Luki Jachtowe Gebo Marine

Jachtowe Luki i okna pokładowe GEBO

Producent luków jachtowych Gebo Marine Glazing B.V. To Innowacyjna i nowoczesna firma oferująca pełną gamę wysokiej jakości okien bocznych w ramie aluminiowej, luków pokładowych, iluminatorów i dachów szklanych dla przemysłu jachtowego. Firma Gebo ma na celu zapewnienie wszystkim stoczniom i dystrybutorom wysokiej jakości produkty odporne na działanie wody morskiej oraz niesprzyjających warunków. Większość z nich spełniają specyficzne życzenia i potrzeby naszych klientów. W dzisiejszych czasach ta wizja doskonale pasuje do wymagań architektów jachtów i konstruktorów jachtów. Dotyczy to zarówno „standardowych” produktów, takich jak włazy i luki, jak i specyficznych dla klienta koncepcji przeszkleń morskich lub drzwi wejściowych. Wszystko starannie zaprojektowane i wyprodukowane w Almere w Holandii.

Gebo Luki pokładowe

Pokrywy dachowe – luki pokładowe Gebo są produkowane w fabryce w Almere w Holandii i dlatego są w 100% holenderskim produktem. Standardowe rozmiary wymienione w oercie sklepu Szopeneria są dostępne w naszym magazynie , lub sprowadzane na indywidualne zamówienie. Zanim luk trafi do klienta, jest dokładnie sprawdzany pod kątem jakości i wydajności. Po sprawdzeniu luki, okna, są pakowane i wysyłane bezpośrednio do klienta lub do magazynu. Wszystkie produkty Gebo Marine posiadają certyfikat CE. Te certyfikaty można pobrać ze strony internetowej producenta. Wszystkie włazy Gebo Marine są odpowiednie dla trefy pływania po oceanie, CE klasy A.

Luki jachtowe Gebo są wykonane z najwyższej jakości anodyzowanego aluminium odpornego na wodę morską i mają standardowy panel akrylowy w kolorze szarym o grubości 10 lub 15 mm. Wszystkie inne części, w tym zawiasy i uchwyty, również są wykonane z materiałów odpornych na korozję. Uszczelnienie jest wykonane z gumy silikonowej.

Luki Gebo nie mają ani jednego zaczepu ani gałki, na którą można by zaczepić linki lub żagle. Gładkie kontury ramy wewnętrznej gwarantują bezproblemowy dostęp członkom załogi, jak i żaglarzom.

Luki jachtowe należy montować na płaskiej powierzchni z maksymalną tolerancją 1 mm.

Standardowe luki pokładowe bez kołnierza,

Aby uzyskać gładszy profil, rama naszych standardowych luków została przedłużona, aby dopasować się do mocowania w podstawie. Śruby mocujące podstawy są zakryte ramą, aby uzyskać gładszy wygląd i dodatkowe bezpieczeństwo. Głębokie rowki w dolnej ramie zapewniają 100% wodoszczelność montażu.

Luki pokładowe Gebo typu flushline.

Luki pokładowe Gebo „FlushLine” oferują ekscytujące opcje dla jednostek motorowych - ich elegancki, niski profil doskonale współgra z gładkimi, płynnymi liniami współczesnych projektów łodzi. Jeżeli zależ Tobie na wysokiej jakości produktu to wybierając luki Gebo Marine zawsze możesz się czuć bezpiecznie

Naczynia żeglarskie nietłukące z melaminy 0
Naczynia żeglarskie nietłukące z melaminy

Melamina jako tworzywo zostało wynalezione przez Justusa von Liebiga w 1834 r. Jednak całą sławę i rozwój przyniósł melaminie wiek XX. Wtedy to poznano i stworzono proste i tańsze sposoby uzyskiwania melaminy. Melamina w postaci surowej nie przetworzonej jest bezbarwną substancją krystaliczną. Ma postać białego proszku, jest trudno palna, odporna na działanie wody, temperatury, odporna na promienie UV. Ma wysoką twardość powierzchni, nie jest przewodnikiem prądu. Dlatego melamina stosowana jest w produkcji wielu elementów wyposażenia wnętrz, części motoryzacyjnych, elementów dekoracyjnych.

Melamina jako tworzywo do produkcji naczyń

Dobre właściwości melaminy zauważyli producenci naczyń dla osób aktywnie spędzających wolny czas, pod namiotem w przyczepach kempingowych oraz żeglarzy. Wiadomo że podczas takich wypadów nie ma mowy o stabilnych meblach kuchennych i wszystko lubi się przewracać spadać obijać. Melamina ze swoimi właściwościami idealnie wpasowała się jako najlepsze rozwiązanie do ich produkcji. Naczynia z melaminy pozostają trwałe, nietłukące. Można z nich produkować kubki, szklanki, miseczki, talerze, filiżanki i inne naczynia wykorzystywane w karawaningu i jachtingu. Naczynia z melaminy pozostają przez wiele lat ładne i użyteczne. Można je myć w zmywarce a nowoczesne metody produkcji pozwalają barwić melaminę na dowolny kolor zamawiany przez dystrybutorów naczyń.

Naczynia z melaminy mogą posiadać grafiki zgodne z docelową grupą klientów. Kotwiczni , koła sterowe, motywy z liną lub kompasem przeznaczone są raczej dla żeglarzy ale i karawaning, wędkarstwo i Outdoor posiada własne nietypowe motywy na naczyniach. Sklep Szopeneria posiada pełną ofertę naczyń nietłukących z melaminy które można zakupić pojedynczo lub w setach czy kompletach. Jest to zawsze ciekawy prezent dla żeglarza. Naczynia z motywem marynistycznym prezentują się zawsze luksusowo na pokładzie jachtu

Licznik - Wskaźnik poziomu wody, paliwa; jak działa 0
Licznik - Wskaźnik poziomu wody, paliwa; jak działa

Analogowy Wskaźniki poziomu paliwa

Pomiar poziomu paliwa lub wody, zazwyczaj składa się z dwóch głównych elementów, nadajnika( w tym przypadku jest to pływakowy czujnik poziomu) w zbiorniku i tarczowy wskaźnik zamontowanej na desce rozdzielczej samochodu, maszyny lub łodzi. Nadajnik - czujnik poziomu, pełni rolę potencjometru lub „zmiennej rezystancji” i składa się w zależności od metody pomiaru. W naszym przypadku spotykamy się z pływakiem i dźwignią lub pływakiem i rurką magnetyczną, które zmieniają położenie w zależności od ilości paliwa w zbiorniku. Istnieją dwa podstawowe typy wskaźników paliwa w starszych samochodach: bimetaliczny wskaźnik oporu i magnetyczny lub ruchomy wskaźnik żelaza. Wewnątrz miernika bimetalicznego znajduje się mała cewka grzejna otaczająca pasek metalu, który składa się z dwóch części z innego metalu nitowanych razem. Po włączeniu zapłonu cewka grzewcza powoduje odchylenie bimetalicznego paska. Ruch tego paska jest następnie przenoszony na wskazówkę wskaźnika miernika. Taśma ugina się najbardziej, gdy w obwodzie elektrycznym wskaźnika paliwa nie ma oporu, a zbiornik jest pełny. Opór w obwodzie osiąga maksymalny poziom, gdy zbiornik jest pusty, co oznacza, że pasek nie zmieni swojego położenia, a w konsekwencji wskaźnik wskaże zero. Zaletą wskaźnika bimetalicznego jest to, że na odczyt wskaźnika nie ma wpływu żaden ruch paliwa w zbiorniku, gdy pojazd jest w ruchu. Z drugiej strony, ten typ wskaźnika jest wrażliwy na wahania napięcia akumulatora, dlatego zwykle do obwodu wskaźnika paliwa włączany jest oddzielny stabilizator napięcia, aby utrzymać stałe napięcie, a tym samym wskazania przyrządu.</

czytaj całość »
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomaty InPost) już od 200,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl